Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЗАЯВА "МІЖНАРОДНОЇ АМНІСТІЇ"

15 серпня, 2005 р.

    В'язень совісті Бєларусі професор Юрій Бандажевський звільнений.
    "Хочу гаряче подякувати всіх членів "Міжнародної Амністії" з різних країн світу, чию підтримку я відчув. Робота "Міжнародної Амністії" дуже важлива".
    Юрій Бандажевський, 10 серпня 2005 р.
    
    Відомий білоруський вчений, професор Юрій Бандажевський звільнений достроково 5 серпня 2005 року. У в'язниці він провів чотири з восьми років позбавлення волі, до яких його присудили. У бесіді з представником "Міжнародної Амністії" Юрій Бандажевський
    сказав, що зараз він знов звикає до волі і розглядає варіанти працевлаштування. Звільнили його зненацька, у рамках недавньої амністії, оголошеної Президентом Лукашенко 5 травня в ознаменування 60-річчя закінчення Другої світової війни.
    
    Проте, "Міжнародна Амністія" стурбована, що Юрій Бандажевський буде знаходитися під пильним наглядом влади протягом наступних п'яти років, включаючи вимогу постійно відзначатися в міліції. Протягом цього терміну він буде позбавлений права займати керівні посади. "Міжнародна Амністія" буде домагатися зняття цих обмежень.
    
    Коротка довідка
    
    18 червня 2001 року професора Бандажевського засудили до восьми років позбавлення волі за обвинуваченням у прийнятті хабарів від абітурієнтів, що мали вступати у Гомельський медичний інститут, ректором якого він був. Бандажевський наполягав і наполягає на своїй невинності. Присутні в залі суду білоруські і міжнародні спостерігачі рахували судовий процес несправедливим. Заклопотаність "Міжнародної Амністії" викликав той факт, що під час попереднього висновку Бандажевський був позбавлений доступу до послуг адвоката. "Міжнародна Амністія" визнала його в'язнем совісті, вважаючи, що Бандажевського засудили по підтасованих обвинуваченнях у зв'язку з тим, що він відкрито критикував дії білоруської влади після катастрофи на Чорнобильської АЕС.
    
    З 1999 року в захист Бандажевського виступили як місцеві, так і міжнародні правозахисні організації, а також знамениті музиканти, включаючи російську групу "Ленінград" і британську команду "The Cure".
    
    Піднесіть свій голос на захист прав людини!
    
    
    Індекс МА: EUR 49/000/2005 (Для вільного поширення)
    № повідомлення служби новин: 222
    
    
    За додатковою інформацією прохання звертатися в прес-бюро "Міжнародної Амністії" у Лондоні. Тел. +44 20 7413 5599; Amnesty Іnternatіonal, 1 Easton St., London WC1X 0DW, UK. http://www.amnesty.org
    
    Адреса Російського ресурсного центра "Міжнародної Амністії": Москва 119019, а/я 212. Тел. (095) 202 17 49, тел./факс (095) 291 29
    04. E-maіl: msk@amnesty.org
    
    _________________________
    Amnesty Іnternatіonal
    Ukraіnіan Assocіatіon
    Tel. +38-044-469-70-27
    Tel./Fax. +38-044-248-94-33
    P Box 60, Kyev-15, 01015 \________________________________
    _____________________________________www.amnesty.org.ua_______


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю