Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ПОЗАШТАТНІ ЖУРНАЛІСТИ ОТРИМАЮТЬ ДОДАТКОВІ ЗАМОВЛЕННЯ

26 серпня, 2005 р.

    *** Бюро фрілансерів Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) має намір вже у вересні запустити перший он-лайн сервіс, який зв’яже між собою позаштатних журналістів та редакторів ЗМІ. На сьогодні в базі профспілки нараховується близько 80 позаштатних журналістів, що працюють в різних регіонах України і є членами Незалежної медіа-профспілки України.
    
    “За допомогою Інтернету ми розширюємо зв’язки між журналістами і редакціями, в чому зацікавлені члени профспілки, - повідомив Сергій Гузь, голова НМПУ. – На наш погляд, це може змінити ситуацію на медіа-ринку. Якщо журналіст працює професійно, то в нього будуть кращі можливості отримувати замовлення від редакцій, незалежно від того, де він живе. Особливо корисним цей сервіс буде для регіональних журналістів та ЗМІ.”
    
    Як повідомляють у профспілці, цей сервіс поки що буде відкритим для участі всіх позаштатних журналістів, незалежно від їх членства в профспілці. Його подальшу долю вирішить конференція фрілансерів, яку планується провести в жовтні цього року.
    
    Аби потрапити до Бази даних фрілансерів, журналіст повинен заповнити cпеціальну анкету, що розповсюджує профспілка. Через мережу Інтернет відомості про професійну тематику журналіста, його контакти, стануть доступними потенційним роботодавцям.
    
    “Профспілка вже почала переговори з деякими об’єднаннями роботодавців щодо користування цією базою. Абсолютно точно, що для роботодавців доступ до неї буде безкоштовним, - зазначив С.Гузь. – Ми зацікавлені в поширені цього сервісу для наших членів профспілки. Це буде дуже вчасна послуга на фоні очікуваних нами скорочень зайнятості на медіа-ринку. Зараз ми починаємо збирати пропозиції роботодавців щодо технічного функціонування цієї бази. Профспілка розраховує також врегулювати разом з роботодавцями і питання захисту авторських прав, аби зашкодити практиці плагіату, що дуже поширена в Україні.”
    
    База даних позаштатних журналістів – лише один із перших сервісів, що будуть втілені Бюро фрілансерів. Загалом новий проект Незалежної медіа-профспілки України ставить на меті об’єднати позаштатних журналістів в одну організацію. Це дозволить виробити єдині умови, за якими оплачується робота фрілансерів, а також колективно захищати авторські права журналістів. Проект розвитку Бюро фрілансерів, підтриманий Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, передбачає також випуск посібника для позаштатних журналістів, створення веб-сайту, “чорного списку” роботодавців, що порушують права журналістів, та проведення загальної конференції фрілансерів. Координатором проекту Бюро фрілансерів на зборах первинної організації фрілансерів Київської незалежної медіа-профспілки було обрано Сергія Баранова. Додаткову інформацію можна отримати за тел. (044) 537 20 03
    
    Анкету Ви можете отримати на сайті Ресурсного центру “Гурт” http://www.gurt.org.ua
    
    ВПС Незалежна медіа-профспілка України
    Тел.: (044) 537 2003
    Інтернет-сайт: http://profspilka.org.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати