Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Найвищі за всю історію ціни на нафту та екологічні проблеми її переробки впливають на нафтопереробну промисловість і сприяють перспективам нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк

15 вересня, 2005 р.

    *** У засіданнях робочої групи взяли участь Україна, Польща, Казахстан, Чеська Республіка, Словаччина та Європейська Комісія. Сполучене Королівство, як головуючий в ЄС, привітав учасників.
    На засіданні Спільної експертної робочої групи відбувся обмін думками та аналіз поточної ситуації на міжнародному нафтовому ринку, зверталася увага на останні фундаментальні зміни, що сталися в цій сфері, та їх важливість щодо перспектив комерційного використання нафтового коридору Одеса-Броди-Плоцьк.
    Робочу групу було поінформовано про домовленості, підписані Казахстаном в Києві минулого тижня щодо збільшення пропуску казахської нафти через Україну. Робоча група привітала участь Казахстану в роботі Робочої групи в якості координатора постачання приватної нафти з цієї країни.
    Більше того, Робоча група взяла до уваги поточні переговори з Азербайджаном, на меті яких залучити нафтові ресурси цієї країни до списку потенційних постачальників Каспійської нафти до нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк.
    Європейська Комісія повідомила Робочу групу про досягнення команди міжнародних експертів у завершенні техніко-економічного та юридичного обґрунтування будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк. Команда презентувала свій детальний робочий план до кінця 2005 року, до того часу, коли буде представлено до розгляду проект бізнес-плану по спорудженню нафтопроводу.
    У найближчому майбутньому команда експертів буде працювати разом з українськими, словацькими та чеськими компаніями над виконанням технічних умов, необхідних для транзиту нафти легких сортів з Бродів на Центральноєвропейський ринок. Робоча група занотувала, що ці умови будуть виконані до кінця 2005 року.
    Загальна інформація: В травні 2! 003 року була підписана Спільна Декларація Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів Республіки Польща та Європейської Комісії на підтримку проекту будівництва Євразійського нафтотранспортного коридору. За цією Декларацією створювалася тристороння спільна експертна Робоча група ЄС-Україна-Польща для розробки системи транспортування нафти Одеса-Броди-Плоцьк. На промисловому круглому столі "Одеса-Гданськ: північний напрямок Каспійської нафти", державні нафтові компанії Польщі (PERN "PRZYJAN" S.A.) та українська "Укрнафта") домовилися про партнерство у розробці проектної концепції щодо подовження нафтопроводу від Бродів до Плоцька.
    У листопаді 2003 року було укладено Міжурядову Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща щодо використання обладнання вуглецевої транспортної системи Одеса-Броди та її інтеграції у польську систему. Угода була підписана українським та польським урядом і засвідчена Європейською Комісією. На додачу, в липні 2004 року представники "Укрнафти" та PERN "Przyjazn" закінчили реєстрацію Міжнародного нафтопровідного підприємства "Сарматія".
    1 серпня 2005 року Європейська Комісія нагородила консорціум європейських компаній двомільйонним контрактом на завершення техніко-економічного та юридичного обгрунтування будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Плоцьк. Ця технічна допомога завершить виконання необхідних умов для початку будівництва нафтопроводу.
    За подальшою інформацією прохання звертатися до Аньє Шуберт, координатора програм преси та інформації, тел. 462 00 10 чи anje.schubert@cec.eu.int


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати