Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Пропозиція ЄС в галузі освіти для України

20 вересня, 2005 р.

    *** Спільна прес конференція з поточних програм ЄС в галузі освіти для України відбудеться
    22 вересня 2005, 12.00
    в приміщенні Національного транспортного університету України,
    вул. Суворова 1.
    Прес конференція відбувається в межах інформаційних днів щодо освітніх програм ЄС для України. Проводитимуть прес конференцію п. Ієн Боуг, Голова Представництва Європейської Комісії в Україні, п. Михайло Степко, Заступник Міністра освіти і науки України, та п. Аугусто Гонсалес, Керівник відділу Генерального Директорату з питань освіти і культури Європейської Комісії.
    З питань акредитації звертайтесь до пані Оксани Хошва, тел: 8050384718 або hoshva@keycommunications.com.ua
    Загальна інформація
    З 19 по 22 вересня 2005 Представництво Європейської Комісії в Україні буде проводити щорічні інформаційні дні з питань освітніх можливостей ЄС для України в Києві, Донецьку та Івано-Франківську. Метою Інформаційних днів є ознайомлення представників і студентів вищих учбових закладів України із, зокрема, програмами Темпус і Еразмус Мундус, а також – процедурами подачі заявок на участь. З цього приводу група експертів ЄС під головуванням п. Аугусто Гонсалеса, Керівника відділу Генерального Директорату з питань освіти і культури Європейської Комісії проводитиме зустрічі із українськими експертами і керівниками уряду з метою обговорення питань, що становлять спільний інтерес в галузі освіти.
    Згідно положень Плану Дій ЄС-Україна, що його було підписано 21 лютого 2005 року, ЄС надаватиме підтримку Україні у питаннях реформування і вдосконалення системи освіти і підготовки з метою наближення до стандартів і практик ЄС. Наразі для українс! ьких сту дентів і викладачів ВУЗів відкрито цілий ряд програм ЄС: Темпус (Транс-Європейська програма мобільності для студентів ВУЗів), Еразмус Мундус (програма стипендій для студентів-випускників та дослідників) та Жан Моне (програма грантів для надання допомоги академічним закладам в реалізації проектів Європейської інтеграції).
    Темпус
    В період 1997-2006 виділено 45, 5 млн. Євро для реалізації проектів в різних сферах вищої освіти в Україні в межах програми ТЕМПУС. Наразі, було реалізовано, або продовжується впровадження 98 спільних Європейських проектів, 11 структурних і додаткових заходів, спрямованих на реформування сфери вищої освіти в Україні. Окрім цього, 84 українських дослідники отримали індивідуальні гранти для забезпечення мобільності. Загалом, наразі 226 ВУЗів, підприємств, установ і інших організацій взяли участь в спільних Європейських проектах і структурних і додаткових заходах.
    Сьогодні проекти Темпус виконуються в таких областях України: Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Закарпатській, Житомирській, Херсонській, Тернопільській, АР Крим, та місті Києві.
    Заходи програми Жан Моне
    В Україні, в Донецькому Національному Університеті наразі було виконано два модулі Жана Моне:
    ° Модуль Жана Моне "Засад законодавства ЄС " - проф. Роман ПЕТРОВ.
    ° Модуль Жана Моне "Досягнення і перспективи Європейської освітньої і науково-технологічної інтеграції " – Др. Микола ШЕСТАВІН
    В 2005 році Ужгородському Національному Університету було надано однин додатковий модуль:
    ° Модуль Жана Моне: "Розширення Європейського Союзу і сусідська політики ", що буде викладатися проф. Мирославою ЛЕНДЕЛ.
    Еразмус Мундус
    В 2005-20! 06 Європ ейські університети привітають 23 українських випускники і наукових співробітники, що навчатимуться і викладатимуть в країнах ЄС. Студенти проходитимуть навчання в Європі протягом одного-двох років для отримання Європейського магістерського ступеня за одним із 35 магістерських курсів Еразмус Мундус. Вони проходитимуть навчання в щонайменше двох університетах двох різних країн, що також дасть їм змогу ознайомитись із культурою, мовами і Європейським способом життя.
    Інформаційні дні – дати проведення:
    Київ
    22 вересня 2005
    Національний транспортний університет України, Київ, вул. Суворова 1
    Контакти: п. Олександр Балах, Проректор,
    тел.+38 044 280 83 79
    Івано-Франківськ
    21 вересня 2005
    Національний технічний університет нафти та газу,
    Івано-Франківськ, вул. Карпатська 15
    Контакти: п. Федір Козак,
    Проректор,
    тел +38 03422 421 11
    Донецьк
    19 вересня 2005 Національний технічний університет, 58 Донецьк, вул. Артема 58
    Контакти: п. Євген Башков,
    Проректор,
    тел. +38 062 295 35 67
    Більш докладну інформацію про програму можна отримати: http://www.delukr.cec.eu.int/site/page5666.html ! (тільки англійською).
    За більш докладною інформацією звертайтесь, будь ласка, до пані Аньє Шуберт, координатора з питань преси та інформації, в Представництві Європейської Комісії в Україні за тел.: (044) 253 30 20 or anje.schubert@cec.eu.int.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати