Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер відкриє роботу Прикордонної місії ЄК у Молдові 6-7 жовтня

5 жовтня, 2005 р.

    Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер здійснить свій перший двосторонній візит до Молдови 6-7 жовтня цього року. Її візит свідчитиме про поглиблення відносин між Молдовою та ЄС двома вагомими подіями: 6 жовтня пані Комісар відкриє нове Представництво Європейської Комісії у Молдові, яке очолить пан Сезаре де Монтіс, а 7 жовтня вона підпише Меморандум про взаєморозуміння між Європейською Комісією, Республікою Молдова та Україною, що стане основою роботи Прикордонної місії ЄС. Місія, яку здійснюватимуть 65 працівників, буде спрямована на попередження торгівлі людьми, контрабанди товарів та розповсюдження зброї через надання консультацій та проведення тренінгів для покращення спроможності прикордонних і митних служб України та Молдови. Планується, що співпраця між двома країнами щодо прикордонних питань дозволить створити необхідний клімат для урегулювання конфлікту в Придністров’ї. Під час свого візиту Комісар Ферреро-Вальднер зустрінеться з провідними політиками, включаючи Президента Вороніна та Прем’єр-міністра Тарлева, для обговорення серед інших питань і прогресу, досягнутого у впровадженні Плану дій Молдова-ЄС, розробленого у рамках Європейської політики сусідства.
    Напередодні свого візиту Комісар Ферреро-Вальднер зазначила: „Цей візит демонструє, що Європейська політика сусідства приносить справжні результати. Після схвалення Плану дій Європейської політики сусідства у лютому цього року ЄС і Молдова зробили важливі кроки для посилення двосторонніх відносин, поглиблення демократичних і економічних реформ у Молдові та наблизитися до вирішення придністровського питання”.
    Вона також додала: „Прикордонна місія показує, що Європейська політика сусідства – це не лише цінне знаряддя поширення поваги до демократії, верховенства права та прав людини, вона також допомагає нам підвищити стабільність та безпеку на європейських кордонах, таким чином виявляючи справжню користь для європейців, які проживають на території ЄС і поза його межами.”
    Місія має розпочати свою роботу 1 грудня 2005 року. Мандат Місії розраховано на два роки з можливістю подовження. Вартість Місії 7 млн. євро. Місію виконуватимуть 50 посадовців прикордонної та митної служб країн ЄС, а також постійний персонал Місії у складі 15 чоловік.
    Місія складатиметься з мобільних груп, які проводитимуть тренінги на робочих місцях для молдовських і українських посадовців з метою посилення спроможності служб двох країн для здійснення ефективного контролю та нагляду і зниження ризику транскордонної злочинної діяльності, такої як торгівля людьми, контрабанда, розповсюдження зброї та митне шахрайство.
    Ціль Місії полягає у тому, щоб посилити впевненість і транскордонну співпрацю та обмін інформацією між двома країнами. Очікується, що таке вдосконалення співпраці щодо прикордонних питань може також допомогти створити необхідний клімат для урегулювання конфлікту в Придністров’ї.
    Місія працюватиме в основному на українсько-молдовському державному кордоні. Прикордонна співпраця та зусилля, спрямовані на вирішення придністровського конфлікту, передбачені Планами дій Європейської політики сусідства, що були уз! годжені з обома країнами цього року.
    Прикордонна місія включатиме також посилену присутність на місці Спеціального представника ЄС у Молдові.
    ЄС вітає нещодавнє запрошення приєднатися до п’ятисторонніх переговорів, спрямованих на вирішення придністровської проблеми, у якості спостерігача та заявляє про свою готовність підтримувати процес посередництва.
    Довідка
    Прикордонна місія спиратиметься на нинішній внесок ЄС у покращення управління кордоном у регіоні. Починаючи з 2000 року, з Україною та Молдовою було впроваджено цілу низку відповідних проектів загальною вартістю близько 35 мільйонів євро.
    Для підтримки процесу реформ у Молдові та впровадження Плану дій Європейської політики сусідства, прийнятого у лютому 2005 року, Комісія збільшила бюджет для надання допомоги Молдові до 42 млн. євро до 2006 року. Також цього року Комісія виділила 9,2 млн. євро на допомогу Молдові у галузі харчової безпеки. Подальший внесок у розмірі 1,2 млн. євро на харчову безпеку буде надано Молдові до кінця року.
    Для отримання більш детальної інформації щодо відносин ЄС з Молдовою, звертайтеся до:
    Емми Удвін Тел.: 02/295 9577
    Кончі Фернандес де ла Пуенте Тел.: 02/295 2977


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю