Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Плани співпраці в рамках проекту “Формування системи ювенальної юстиції в українському судочинстві”

14 лютого, 2004 р.

    За фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та міжнародного фонду “Відродження” проект “Формування системи ювенальної юстиції в українському судочинстві” продовжено до серпня нинішнього року. Для остаточного визначення нових розділів проекту та строків їх реалізації у Верховному Суді України 4 лютого 2004 р. відбулася робоча зустріч координаційної групи з цих питань. В її роботі взяли участь заступник Голови Верховного Суду України П.П. Пилипчук, начальники управлінь найвищого судового органу нашої країни В.П. Потапенко й Н.П. Лукашова, директор правових програм міжнародного фонду “Відродження” О.В. Беца, голова Всеукраїнського комітету захисту дітей Є.Б. Павлова, виконавчий директор цієї інституції А.П. Коваленко, директор Інституту корекційної педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова В.М. Синьов, начальник управління Державного департаменту України з питань виконання покарань С.І. Скоков та інші офіційні особи.
    
    П.П. Пилипчук повідомив про те, що було зроблено для формування системи ювенальної юстиції останнім часом. Він вважає, що семінари для суддів, які відбулися в рамках проекту минулого року, позитивно вплинули на вдосконалення судочинства. У більшості судів України сьогодні вже запроваджено спеціалізацію з розгляду справ щодо неповнолітніх. Суддів орієнтують на те, щоб вони вивчали не лише правову тематику стосовно цієї вікової категорії, а й психологію, педагогіку тощо. Адже такі справи мають розглядатися на високому рівні.
    
    Пленумом Верховного Суду України у першому читанні прийнято постанови: “Про практику застосування законодавства у справах про злочини неповнолітніх” і “Про застосування законодавства про відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну та іншу антигромадську діяльність”. Обидві передбачається прийняти у другому читанні 27 лютого 2004 р.
    
    Планується розробка проекту Концепції ювенальної юстиції в нашій країні. Якщо її підтримають у Верховній Раді Україні й затвердять, то робота в цій галузі проводитиметься більш ефективно, за підтримки всіх державних органів.
    
    Передбачається провести міжнародну конференцію з ювенальної юстиції (на зустрічі дійшли висновку, що вона відбудеться у травні-червні 2004 р.). Матеріали конференції планується розтиражувати у Верховному Суді, а найбільш актуальні – опублікувати для широкого загалу.
    
    На думку заступника Голови Верховного Суду України, необхідно вивчати причини злочинності неповнолітніх, тобто виявити корені цієї болючої проблеми. Адже сьогодні в судах розглядаються лише її наслідки. Наприклад, від неблагополуччя в сім’ї завжди тягнуться ниточки злочину.
    
    Учасники зустрічі поділилися своїми планами про майбутню співпрацю в рамках проекту. Зазначалося, що на першому його етапі семінари проводилися в основному для суддів. Цього року передбачені також тренінги для адвокатів, працівників правоохоронних органів, офіцерів пробації та інших спеціалістів, які у своїй діяльності причетні до ювенальної юстиції. План проведення занять складається з окремих модулів, себто розділів, зорієнтованих на певні фахові категорії. Зокрема, передбачено семінари в одинадцятьох регіонах України, де є виправні колонії для неповнолітніх. Свій освітній рівень на цих заняттях підвищуватимуть і начальники виправних закладів.
    
    У ході розмови були попередньо визначені терміни проведення занять та інших заходів у рамках проекту. Розглядалися також актуальні проблеми ювенальної юстиції в Україні: необхідність розробки спеціальних законів, запровадження медіації тощо. У плані вивчення національного та зарубіжного досвіду, проведення просвітницьких заходів й консолідації знань фахівців різних галузей подальша реалізація проекту, безумовно, сприятиме розв’язанню зазначених нагальних проблем.
     Джерело: Сервер ВСУ


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю