Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Презентація фільму

10 жовтня, 2005 р.

    12 жовтня 2005 року у Києві відбудеться презентація документального фільму "Хто заспіває колискову...", створеного Українським Освітнім Центром Реформ за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.
    
    Час та місце презентації: 12 жовтня 2005 року в Українському Домі о 18,30 (вул. Хрещатик, 2, 5-й поверх).
    
    Фільм присвячено темі розподілу ролей у родині та участі батька у вихованні дитини.
    
    Як забезпечити жінкам і чоловікам рівні можливості в економічній сфері і, разом з тим, створити умови для поєднання трудової діяльності зі своїми батьківськими обов‘язками? На ринку праці жінки не поступаються чоловікам ні в рівні освіти, ні в рівні кваліфікації. Але реалізація цих можливостей значною мірою залежить від того, як будуть перерозподілені між жінкою і чоловіком сімейні обов‘язки. Мова не йде про традиційну “чоловічу” та “жіночу” роботу, йдеться про спільну відповідальність.
    Чи є батьківська відпустка по догляду за дитиною одним зі шляхів у вирішенні цієї проблеми? Аби наблизити її до реалій і потреб пересічних громадян, зацікавити їх перевагами спільної участі у вихованні дітей, автори фільму піднімають цю викличну і, разом з тим, життєво необхідну тему.
    
    У країнах Європейського Союзу відпустка батька по догляду за новонародженою дитиною є нормою, яка набуває все більшого поширення, стає ознакою сучасного європейського життя, його стандартом, частиною культури. Існування такої норми, в суспільстві знижує ризик для жінок при працевлаштуванні та кар‘єрному рості, а також змінює ставлення до того, що внесок до сімейного бюджету є преференцією лише чоловіка.
    
    Хоча в нашій країні держава надає право декретної відпустки не тільки мамам, “чоловіки-декретники” все ще є екзотичним явищем, а право батька по догляду за дитиною є лише номінальним правом . Але герої фільму довели, що цим правом можна скористатись і від цього виграє і дитина, і родина, що практичне застосування ґендерних підходів стає запорукою розвитку демократичних цінностей в державі.
    
    Автор : Ярослава Шуляк yasya@uwf.kiev.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю