Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


До уваги екологічних НУО України!

14 лютого, 2004 р.

    *****Звіт про нараду "Роль водно-болотних угідь міжнародного значення у формуванні національної екомережі України та збереженні біорізноманіття"
    Управління охорони земельних ресурсів, екомережі та збереження біорізноманіття
    
    Звіт про нараду "Роль водно-болотних угідь міжнародного значення у формуванні національної екомережі України та збереженні біорізноманіття"
    
    Київ, 2 лютого 2004 року
    Джерело: www.menr.gov.ua
    Нарада відбулася 2 лютого 2004 року і присвячена формуванню національної екомережі України та збереженню біорізноманіття на водно-болотних угіддях міжнародного значення.
    
    Нараду відкрив заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища А. Гриценко, який зазначив, що в Україні створено розвинуте природоохоронне законодавство, яке забезпечує регулювання відносин в сфері охорони довкілля і, зокрема, в галузі збереження, охорони та відтворення водних ресурсів держави та водно-болотних екосистем. На черзі стоїть питання вирішення про заснування дієвих механізмів планування, реалізації та координації впровадження конкретних заходів із збереження та відтворення водно-болотних угідь на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади, у сфері наукових досліджень та участі громадськості, залучення молоді та місцевого населення до цієї роботи, висвітлення у засобах масової інформації.
    
    Національна стратегія збереження водно-болотних угідь України та План заходів щодо збереження водно-болотних угідь України, які обговорюються, є саме тими конкретними документами, реалізація яких дозволить вирішити першочергові проблеми збереження та відтворення водно-болотних угідь України. Він побажав учасникам наради плідної роботи та успіхів у прийнятті виважених рішень.
    
    
    В своїх виступах учасники наради відзначили критичну необхідність у розробці конкретного плану заходів щодо збереження водно-болотних угідь України, погодження цього документу із усіма зацікавленими органами, забезпечення фінансування прийнятих заходів.
    
    
    Перший заступник начальника Державної служби заповідної справи М. Стеценко наголосив на необхідності визначення пріоритетних напрямків діяльності. У зв’язку із недостатністю фінансових ресурсів треба сконцентрувати свою увагу на вибраних ключових напрямках, в т.ч. при збереженні біорізноманіття – на каркасі екомережі. При цьому слід розрізняти такі поняття як національна стратегія збереження біорізноманіття та збереження водно-болотних екосистем (комплексів), збереження водно-болотних угідь міжнародного значення. На жаль, в Україні ще не створено належного інституційного механізму впровадження Рамсарської конвенції. Треба створити інститут поєднання інтересів користувачів природних ресурсів та охоронців природи. Це може бути комісія чи комітет по збереженню біорізноманіття, міжвідомчого характеру, із правом впливу на екологів, лісників, водників, земельників. З метою покращання стану збереження водно-болотних угідь необхідно також вимагати досягнення пріоритетних цілей держави, визначених в діючих нормативно-правових актах. У цій справі зусилля громадськості мають бути сконцентровані та скоординовані щодо вирішення стратегічних та поточних питань збереження ВБУ.
    
    
    Начальник Управління охорони земельних ресурсів, екомережі та збереження біорізноманіття Я. Мовчан пов’язав питання збереження водно-болотних угідь із міжнародним контекстом, наголосивши на 5-ти пріоритетних напрямках, визначених на Всесвітньому Самміті із сталого розвитку (Йоганезбург, 2002): вода, енергія, здоров’я, біорізномаіття, сільське господарство. У цьому зв’язку має бути проведена економізація екології, здійснена оцінка вартості біорізноманіття, його 30-ти життєво-важливих функцій. На Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття, що відбудеться у лютому 2004 року в Малайзії, будуть розглядатися та затверджуватися, в тому числі, дві програми: щодо гірського біорізноманіття, а також для об’єктів природно-заповідного фонду. Згідно із основними завданнями Конвенції до 2010 року планета має призупинити втрати біорізноманіття.
    
    
    Голова Ради Національного екологічного центру України С. Таращук відзначив, що питання збереження водно-болотних угідь мають бути відображені не тільки у програмі збереження біорізноманіття, а також – у відповідних генпланах, планах водників, земельників, сільського господарства тощо. На жаль, останнім часом, відповідно до зміни законодавства, із розгляду на місцевому рівні випали водно-болотні угіддя загальнодержавного значення. Представник Державної служби заповідної справи, Г. Парчук, додав, що в даний час це питання вирішується.
    
    
    На нараді також виступили: координатор Чорноморської програми Ветландс Інтернешнл А. Костюшин, науковий співробітник Інституту зоології НАН України Т. Андрієнко, директор Наукового центру заповідної справи Мінекоресурсів України М. Клєстов, керівник Чорноморського офісу Конвенції про захист Чорного моря від забруднення В. Карамушка, заступник начальника Управління охорони земельних ресурсів, екомережі та збереження біорізноманіття – начальник відділу екомережі та збереження біорізноманіття І. Іваненко.
    
    
    Учасники наради прийняли рішення щодо формування Робочої групи із доопрацювання проектів Національної стратегії збереження ВБУ України та Плану заходів щодо збереження ВБУ України та проведення першої наради цієї групи у лютому 2004 р.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю