Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


НІНА КАРПАЧОВА: Поєднання успішної політики з успішним бізнесом – основа формування середнього класу в Україні

12 жовтня, 2005 р.

    11 жовтня Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова зустрілася з Генеральним секретарем Міжнародної асоціації бізнесу та парламенту (МАБП) Фредріком Гайда-Чемберсом на його прохання. Разом з ним участь у зустрічі взяв впливовий бізнесмен з Великобританії Кіт Янг.
    Очолювана Ф.Гайда-Чемберсом неурядова організація бере початок у Великобританії, де 1977 року була заснована перша структура, що мала на меті досягнення порозуміння і некорумпованих взаємин між парламентаріями та бізнесменами. Накопичений британцями досвід використаний в аналогічних національних структурах 17 країн світу.
    На думку Генерального секретаря Міжнародної асоціації бізнесу та парламенту, в Україні з її потужним економічним та інтелектуальним потенціалом є необхідність створення національної структури МАБП, яка б опікувалася, перш за все, впровадженням спільних проектів. Така взаємодія поглибить обмін міжнародним досвідом та консультаціями між парламентаріями і підприємцями країн розвинутої і нової демократії.
    В ході розмови порушувалися актуальні питання співпраці та взаємодії парламенту з бізнесом на сучасному етапі глобалізації економіки. Серед них – поглиблення довіри та досягнення прозорих стосунків між депутатами та підприємцями і спільна робота над законодавчою базою. Адже успішний бізнес, на думку Ніни Карпачової, це передусім – успішна політика. У їхній гармонії – прогрес розвитку і передумова побудови громадянського суспільства, основою якого є формування середнього класу. А для цього вкрай необхідна політична воля.
    Засвідчуючи свою повагу до позиції Омбудсмана України, котра застерігає, що існуюча нерівність між країнами і навіть усередині окремих країн призводить до небажаних результатів економічної глобалізації, а, отже, вимагає вироблення запобіжних заходів, які зможуть реально захистити соціальні, трудові права громадян України та власного товаровиробника, високий гість зазначив, що на думку Президента МАБП, депутата Парламенту Великобританії та почесного Президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ Джорджа Брюса, підтримка Уповноваженим їхньої діяльності в Україні була б дуже бажаною і важливою.
    На переконання Ніни Карпачової, необхідно чітко взаємодіяти в плані забезпечення і безумовного дотримання прав співвітчизників, які працюють у бізнесі та, зокрема, в різних структурах транснаціональних корпорацій (ТНК). Це тим більш актуально з огляду можливостей сучасних ТНК, котрі контролюють майже половину світового промислового виробництва та дві третини світової торгівлі. А, отже, посилюється їхній вплив на формування у власних інтересах соціально-економічної політики урядів країн.
    Під час зустрічі Омбудсман відзначила, що сформована в Україні національна структура МАБП слугуватиме передусім захисту прав трудящих-мігрантів. Адже в найближчі 25 років країни ЄС потребуватимуть щонайменше 135 мільйонів робочих рук. Потрібно предметно потурбуватися про права цих людей у відповідності з міжнародними конвенціями.
    Омбудсман України стурбована тим, що ТНК, які все реальніше впливають на долі людей і фактично перебирають на себе функції владних центрів, нехтують правами працюючих у цих структурах, зокрема – порушуючи право на відпустки, лікарняні, на звільнення за трудовим законодавством та інші соціально-економічні права. Тому актуальним є об’єднання політиків та чесних бізнесменів.
    При цьому Ніна Карпачова підкреслила: чим швидше Україна стане справді демократичною державою, тим краще і престижніше буде працювати в ній, а не шукати своєї долі та шматка хліба за кордоном.
    На завершення зустрічі Омбудсман висловила впевненість у результативній співпраці, а також подарувала гостям доповіді Уповноваженого України з прав людини англійською мовою.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю