ЧЕТВЕРТА ШКОЛА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
14 жовтня, 2005 р.
Процес трансформації в Україні не може відбутися без продуманої реформи органів місцевого самоврядування. Відсутність незалежних органів влади, які б втілювали у життя інтереси місцевих громад, означає подальше існування суспільства у формі незорганізованих, пасивних і несвідомих щодо своїх прав та можливостей громадян. У такому суспільстві ні демократія, ні інституції громадського контролю влади, ні вільна преса не мають великих шансів на розвиток. Більше того, без компетентної влади на місцевому рівні проблематичним є також розвиток малого підприємництва, яке є найсильнішим фундаментом ринкової економіки.
Проект "Четверта Школа місцевого самоврядування”, що реалізується Асоціацією "Школа лідерів” з Варшави та ГО "Європейський діалог” зі Львова за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду імені Фрідріха Еберта, присвячений обговоренню суті та значення місцевого самоврядування в Україні, а також аналізу польського досвіду в реформуванні самоврядування.
У Четвертій Школі місцевого самоврядування (IV ШМС) візьмуть участь депутати, журналісти та представники громадських організацій з різних регіонів України. У рамках IV ШМС ми передамо 80 учасникам знання та досвід, які є необхідним елементом для налагодження ефективної роботи з громадами та впливу на громадську думку.
Школа місцевого самоврядування відбудеться на території Польщі 12-19 листопада 2005 року і включатиме:
- вступний одноденний семінар на тему реформи місцевого самоврядування у Польщі та в Україні. Варшава, 13 листопада 2005
- 4-денне стажування, під час якого учасники в 5 групах відвідають по одному регіону Польщі, що за характеристиками найбільше відповідає місцевості, яку вони представляють. Польща, 14-17 листопада 2005
- Одноденний підсумковий семінар за результатами стажування. Варшава, 18 листопада 2005
До участі в Четвертій Школі місцевого самоврядування запрошуються:
- депутати місцевих рад різних рівнів з усіх регіонів України (починаючи від рівня районних та міських рад);
- журналісти місцевих та регіональних мас-медіа, що спеціалізуються на тематиці місцевого самоврядування;
- представники громадських організацій, що займаються розвитком місцевого самоврядування та розвитком територій.
Кандидати на участь повинні мати дійсний закордонний паспорт (ксерокопія додається до анкети). Вікових обмежень для учасників немає. Критеріями відбору є якість заповнення анкети та можливість впливати на формування громадської думки у своєму середовищі. Для журналістів обов’язковим є долучення до анкети одного найяскравішого матеріалу на тему місцевого самоврядування (публікація або завірена роздруківка аудіо чи відео матеріалу). Аудіо та відеокасети до розгляду не приймаються.
Організатори покривають витрати на проживання, харчування, медичне страхування під час перебування у Польщі, а також витрати на міжнародний проїзд до місця реалізації програми і у зворотному напрямку. Учасники повинні самостійно подбати про відкриття польської візи, яку можна безкоштовно отримати у консульствах РП Києві, Львові, Луцьку, Одесі та Харкові.
Заповнені анкети слід надсилати одним із запропонованих шляхів:
- звичайною поштою на адресу: IV ШМС, ГО "Європейський Діалог", а/с 2833, Львів, 79019
- електронною поштою на адресу: dialog@dialog.lviv.ua
- факсом на номери: (032) 297 1794; (032) 297 1857
У рамках конкурсного відбору будуть розглянуті анкети, які надійшли до офісу ГО "Європейський діалог” до 24 жовтня 2005 року включно.
Результати конкурсу будуть відомі 28 жовтня 2005 року. Прохання у цей день контактувати з офісом "Європейського діалогу"
Увага! Випускники попередніх шмс брати участь у конкурсі не можуть.
Анкету можна отримати на порталі Ресурсного центру ”Гурт” http://www.gurt.org.ua або ж за адресою: http://www.dialog.lviv.ua
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду імені Фрідріха Еберта
КОНТАКТИ
Ігор Каспрук, Олена Шинаровська
ГО "Європейський Діалог”
а/с 2833, 79019 Львів
Тел./факс: +38(032)297 1857, +38(032)297 1794
Ел. пошта: dialog@dialog.lviv.ua
|