Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ГРУПОВІ ПОЇЗДКИ СТУДЕНТІВ ДО НІМЕЧЧИНИ STUDIENREISEN ТА STUDIENPRAKTIKA

14 жовтня, 2005 р.

    Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує групові поїздки до Німеччини іноземних студентів під керівництвом викладачів ВНЗ за програмами Studienreisen та Studienpraktika.
    
    Мета:
    - Сприяння поглибленню знань за фахом за допомогою відповідних візитів, екскурсій та інформативних бесід (Studienreisen), а також проведенню практики за фахом у ВНЗ (наприклад, спеціальні курси, блокові семінари, інші семінари) на запрошення німецького ВНЗ, який також несе відповідальність за організацію практики у ВНЗ, на підприємстві або, можливо, у громадській організації (Studienpraktika).
    - Зустрічі з німецькими студентами та науковцями для встановлення та підтримки контактів між німецьким та іноземним ВНЗ.
    - Ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини. Ця частина в рамках програми Studienpraktika не може перевищувати третину всього перебування.
    
    Для програми Studienpraktika бажані двосторонні візити, але це не є обов`язковою умовою, тобто спочатку може бути підтримана подорож лише однієї сторони.
    
    Культурні заходи (наприклад, концерти) можуть бути підтримані у тому разі, якщо їх характер тісно пов`язаний з фахом або має відношення до ВНЗ.
    
    Для одного факультету, інституту або пошукача щорічна підтримка за цією програмою неможлива.
    
    Цільова група та тривалість перебування:
    Може бути підтримана група студентів, які зараховані в одному ВНЗ на одному факультеті як регулярні студенти, починаючи з другого курсу, під керівництвом викладачів ВНЗ. Кількість учасників може бути не менше за 10 і не має перевищувати 15 осіб. Додатково може бути профінансований один викладач ВНЗ як супроводжуюча особа. Studienreisen та Studienpraktika мають тривати щонайменше 7 днів. Максимальна тривалість стипендії становить 12 днів (включаючи дні приїзду та від`їзду), при чому сама подорож може тривати довше.
    
    Розмір стипендії:
    DAAD забезпечує медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування від випадкових пошкоджень чужого майна для всієї групи. Більш докладна інформація подається у підтвердженні про отримання стипендії.
    
    Через обмежені фінансові можливості DAAD може скоротити обсяг підтримки. Передбачається, що частину витрат візьме на себе німецький ВНЗ або інший фонд (стипендійний фонд, економічне або промислове підприємство), таким чином, власні витрати учасників матимуть припустимий розмір.
    
    Для Studienreisen:
    а) Зміст програми. DAAD організовує програму перебування групи. При цьому, по можливості, враховуються побажання, вказані у аплікаційному формулярі. Все ж можливі скорочення та зміни змісту програми на основі рішення відбіркової комісії. DAAD надає для супроводження екскурсовода, який володіє мовою й піклується про технічну реалізацію розробленої в DAAD у Бонні програми.
    б) Проживання та харчування. Як правило, учасники проживають у готелі середнього рангу або молодіжній базі, у двомісних або кількамісних кімнатах. DAAD також сплачує учасникам (включаючи викладача ВНЗ та водія автобусу) проживання та харчування під час перебування у Німеччині.
    в) Транспорт. DAAD вирішує щодо вибору транспортного засобу. Часто передбачається використання туристичного автобусу, що гарантує безперешкодне дотримання змісту програми. Для груп, які не їдуть до Німеччини власним автобусом, DAAD може винайняти автобус для пересування по Німеччині. Якщо група використовує самостійно винайнятий автобус, у ньому має бути виділено місце для екскурсовода, наданого DAAD, кошти за бензин бере на себе DAAD. Але для певних пунктів програми може більше підійти використання громадського транспорту. Умови сповіщаються в кожному випадку окремо.
    DAAD не сплачує вартість проїзду до кордону Німеччини.
    
    Для Studienpraktika:
    Фінансування DAAD відбувається в розмірі 40 євро на особу в день як допомога на покриття витрат на проїзд та перебування.
    
    Подання документів:
    Заяви мають подаватися до офісу DAAD у Києві. Заяви мають надходити своєчасно у такі строки:
    - до 15 жовтня для поїздок у літньому семестрі (01.04.-30.09). Рішення з боку DAAD приймається на початку лютого
    - до 15 квітня для поїздок у зимовому семестрі (01.10.-31.03). Рішення з боку DAAD приймається наприкінці липня
    
    Для поїздок, запланованих на січень, лютий або березень 2006, також існує ще один додатковий термін прийому документів - до 25 червня (останній день надходження до офісу DAAD, штамп відправлення не враховується). Рішення з боку DAAD приймається наприкінці жовтня.
    
    Документи, які надходять після вказаної дати, розглядатись не можуть.
    
    Ми радимо при поданні заяви прочитати актуальну версію опису цієї програми (Merkblatt), яку Ви знайдете на сторінці DAAD (www.daad.de) в розділі "Інформація для іноземців - можливості підтримки - стипендійна база даних".
    
    Рішення приймається з боку відбіркової комісії DAAD. Через обмежене фінансування позитивне рішення може прийматися лише стосовно частини заяв, які відповідають трьом цілям фінансування. Зазвичай це є дуже добре організованими та цікавими в культурно-політичному аспекті подорожами, які сприяють міжкультурним зустрічам.
    
    Документи для заяви на стипендію “Групові поїздки студентів до Німеччини (Studienreisen)”:
    Розглянуті будуть лише вчасно подані повні набори документів. DAAD не може повідомляти окремо про відсутні документи. Повний набір документів включає:
    1. Формуляр-заява DAAD разом із планом фінансування та попереднім списком учасників (заповнюється на машинці / комп`ютері або від руки друкованими літерами) (електронну версію формуляру "Antrag auf Förderung einer Studienreise einer ausländischen Studentengruppe in Deutschland" Ви знайдете http://www.daad.de/de/form);
    2. Обґрунтування та зміст програми для запланованої поїздки за однією спеціальністю з точним описом бажаних візитів та екскурсій як за фаховим, так і за країнознавчим спрямуванням (загальні дані - наприклад, відвідання музеїв, університетів - не є достатніми; Увага! Формуляр-заява та обґрунтування мають бути підписані пошукачем.
    3. Календарний план (табелярний).
    4. Підтвердження підготовчої роботи з групою (наприклад, за допомогою підготовчих семінарів тощо);
    5. Підтвердження контактів з німецькою стороною (для Studienreisen), особливо з ВНЗ (наприклад, надіслані запрошення та підтвердження).
    
    Підтвердження контактів з іноземною стороною (для Studienpraktika), у яких наголошується значення навчальної практики та інтеграції у навчальний процес іноземних учасників. (Угоди, договори про співпрацю тощо не є достатніми, а можуть подаватися лише додатково до підтвердження контактів.)
    
    Для Studienreisen:
    Подавати заяву можуть викладачі іноземних ВНЗ. Заяви необхідно подавати німецькою або англійською мовою до офісу DAAD у Києві.
    
    Для Studienpraktika:
    Подавати заяву можуть викладачі німецьких ВНЗ. Документи подаються до DAAD у Бонні через Відділ міжнародних зв'язків.
    
    КОНТАКТИ
    Deutscher Akademischer Austauschdienst
    Referat 224
    Kennedyallee 50
    D - 53175 Bonn
    Zustдndige Bearbeiterin: Frau Klein
    Telefon: 0228/882-370
    Fax: 0228/882-447
    E-Mail: k.klein@daad.de


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати