Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН ПОЛТАВЩИНИ

19 жовтня, 2005 р.

    Полтавщина не належить до регіонів, де проживає чимало представників інших народів та етносів, але проблема захисту їхніх прав, відстоювання культурних, релігійних інтересів є актуальною. Доказ цьому – велика кількість організацій національних меншин на Полтавщині. Йдеться про різноманітні організації єврейської громади, товариство німців “Відергебурт”, товариство шанувальників польської культури “Полонія”, грузинську організацію “Сагурамо”, громадські організації росіян, вірменів, азербайджанців, народу рома. Ще у давні часи на Полтавщині мешкали представники російського (молокани), німецького, грузинського та багатьох інших народів, а зараз на теренах області можна знайти представників таких екзотичних етносів як вепси, талиші й ассирійці.
    Частина з них брала участь у дводенному семінарі-тренінгу “Європейські стандарти захисту прав національних меншин”, що відбувся в Полтаві 15-16 жовтня в приміщенні Центру краєзнавства і туризму. Організаторами виступили Фундація прав людини (м. Київ) за підтримки Ради Європи та Програма “Молодіжне право” (м. Полтава) за підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини.
    Під час тренінгу досвідчені тренери Фундації прав людини Світлана Валько та Олександра Матвійчук розповіли учасникам про поняття прав людини та права національних меншин, надали ґрунтовну інформацію про їхній захист за допомогою нормативних актів, прийнятих у європейських країнах, ратифікованих Україною. Закріпити отримані знання учасники змогли за допомогою рольових ігор, ситуаційних вправ, моделювання ситуацій.
    Судячи з відгуків учасників, семінар-тренінг для них був вкрай корисним. Більше того, вже під час занять виникла низка ідей щодо поліпшення ситуації з правами національних меншин і проектів у цьому напрямі. А Програма “Молодіжне право” планує і надалі співпрацювати з Фундацією прав людини для більшого інформування та навчання громадськості з широкого питань прав людини.
    Семінар “Європейські стандарти захисту прав національних меншин” у Полтаві пройшов уперше.
    Євген БРИЖ, журналіст, менеджер Програми “Молодіжне право”
    к. тел. +38 0532 611-931, 17 жовтня 2005 року, м. Полтава


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю