Конкурс на створення короткометражного навчального фільму
25 жовтня, 2005 р.
Програма розвитку ООН в Україні в рамках впровадження програми “Чорнобильська програма відродження та розвитку” має честь запросити Вас взяти участь у конкурсі на створення короткометражного фільму для школярів середніх та старших класів з основ радіаційної безпеки проживання на територіях, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з експертними оцінками майже 90% населення територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи живе на територіях з низьким рівнем забруднення 137 Сs. Незважаючи на це експерти зауважують, що радіологічним ризиком, що залишається, нехтувати неможна. По-перше, треба брати до уваги складність радіоекологічних процесів, в наслідок яких в певних ситуаціях рівень опромінювання може зростати. По-друге, відповідно до принципу попередження та беручи до уваги невизначеність наслідків довготермінової дії радіації мають проводитись попереджувальні заходи.
Учні середньої школи є однією з найбільш незахищених цільових груп Чорнобильської програми Відродження та розвитку. Один із важливих шляхів зменшення ризику для здоров’я та безпеки населення є підвищення поінформованості школярів щодо здорового способу життя на територіях, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, безпечного вживання лісових продуктів - грибів та ягід, а також введення радіологічної гігієни в повсякденну практику. Згідно з дослідженням Міжнародної Чорнобильської наукової та інформаційної мережі (ICRIN), електронні засоби масової інформації та наочна інформація визнана найбільш ефективним способом популяризації результатів відповідних наукових досліджень та розповсюдження їх серед школярів.
Зміст: Короткометражний (15-20 хвилин) освітній фільм, цільовою аудиторією якого є учні старших класів, що в доступній та цікавій формі ознайомлює школярів з предметом радіологічної безпеки та правилами поведінки в умовах підвищеного радіоактивного фону.
Короткометражний фільм має відбивати визнану ООН точку зору, що висвітлена в доповіді 2002 р. «Гуманітарні наслідки Аварії на Чорнобильській АЕС. Стратегія відродження» та охоплювати:
- короткий опис феномену радіації, історичний огляд наукових ядерних досліджень та їх застосування в житті людини;
- розповідь про те, як радіація впливає на здоров’я людини, тварин та рослинний світ та фактори що зменшують цей вплив;
- коротку інформацію про аварію на ЧАЕС, перелік радіонуклідів, що було викинуто в довкілля та їх розподіл в часі та просторі;
- основну інформацію про персональну гігієну з наголосом на засоби профілактики на забруднених територіях; про користь спортивних вправ та шкоду паління та вживання алкоголю та наркотиків;
- рекомендації для місцевого населення як відновити якість життя та як керувати самостійно ризиками, що пов’язані з вживанням забруднених продуктів лісу, сільського господарства та питної води недостатньої якості;
- фільм має сприяти формуванню позитивного сприйняття сьогодення та майбутнього у цільової групи.
Форма подачі кінцевого продукту: Мастер-копія на якісному носії електронної інформації як .avi файл та 10 копій на касетах в форматі VHS та 10 DVD.
Термін виконання: шість місяців з дня підписання угоди.
Вимоги до виконавців:
• Участь у створенні фільмів з Чорнобильської тематики;
• Досвід в освітній діяльності та в розробці інформаційних матеріалів з чорнобильської тематики;
• Щонайменше 5 років роботи з населенням територій, що постраждали від Чорнобильської катастрофи
• Досвід співпраці з міжнародними організаціями;
Оцінка пропозицій:
Технічна частина пропозиції оцінюються за наступними критеріями:
1. Відповідний досвід у створенні навчальних фільмів на запропоновану тематику (максимум 35 балів)
2. Досвід навчальної роботи з населенням територій, що постраждали від Чорнобильської катастрофи (максимум 20 балів)
3. Ясність концепції та її відповідність доповіді ООН «Гуманітарні наслідки Аварії на Чорнобильській АЕС» (максимум 35 балів)
4. Реалістичність запропонованого графіку виконання робіт (максимум 10 балів)
Максимальна кількість балів за технічну частину – 100.
Пропозиція визнається технічно кваліфікованою у випадку, якщо вона набрала мінімум 70 балів за технічну частину.
Переможцем конкурсу визнається технічно кваліфікована пропозиція, бюджет якої є найнижчим серед інших технічно кваліфікованих пропозицій.
Форма подання пропозицій:
Пропозиції приймаються у запечатаних конвертах (зовнішній конверт) із приміткою «Тендер. Створення навчального фільму», доставлені особисто, кур’єром або поштою до 18.00 10 листопада 2005 року за наступною адресою:
01021, Київ
Кловськиї узвіз, 1
Представництво ООН в Україні
Зовнішній конверт має містити два окремих запечатаних конверти.
Перший внутрішній конверт із приміткою «Назва організації-заявника. Технічна пропозиція» містить наступний перелік документів:
1. Відомості про організацію-виконавця (див. додаток «Інформація про заявника»)
2. Копія свідоцтва про державну реєстрацію організації виконавця
3. Короткий опис досвіду виконавця згідно вимог (див. «вимоги до виконавців»), включаючи концепцію сценарію (до 2 сторінок), де мають бути висвітлені форма подання матеріалу та змістовна частина фільму, та графік виконання проекту.
Другий внутрішній конверт із приміткою «Назва організації-заявника. Фінансова пропозиція» має містити детальний бюджет в українських гривнях із зазначенням ПДВ (якщо є) окремою статтею.
Контактні особи:
Змістовна частина: Сергій Щербак
sergiy.shcherbak@undp.org.ua
тел. (044) 253 5068, 253 5177
Форма подання заявок: Ксенія Семенова
Ksenia.semenova@undp.org
тел. (044) 253 9363
Останній термін подання пропозицій: 18:00, 10 листопада 2005 року. Всі заявки, отримані після зазначеної години, розглядатися не будуть.
|