Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Світовий банк надав позику у розмірі 99.4 млн. дол. США на підтримку модернізації системи соціальної допомоги в Україні *

29 листопада, 2005 р.

    Київ, 28 листопада, 2005 року Сьогодні Міністр праці та соціальної політики України пан Іван Сахань та Директор Світового банку по Україні, Бєларусі та Молдові пан Пол Бермінгхем підписали кредитну угоду про фінансування проекту Модернізації системи соціальної допомоги в Україні.
    
    Рада Директорів Світового Банку затвердила надання позики у розмірі 99.4 мільйони дол. США на здійснення цього проекту 17 листопада цього року. Цей проект, впровадження якого розраховано на 3 роки, має допомогти Україні підвищити ефективність системи соціальної допомоги шляхом більш адресного надання грошової допомоги та спрощення процедур її отримання.
    
    Проект покликаний допомогти Уряду України у впровадженні адміністративної реформи. Він має за мету трансформувати розрізнену систему соціальної допомоги в єдину, функціональну, впорядковану структуру, орієновану на споживача. Проект також сприятиме розвитку потенціалу місцевих управлінь праці та соціального захисту у наданні соціальної допомоги.
    
    Нині діючі адміністративні механізми впровадження програм соціальної допомоги характеризуються слабкою координацією та фрагментарним розподілом функцій, складними процедурами, що дублюють одна одну, та недостатнім обміном інформацією між функціональними підрозділами системи. Мережа з 754 управлінь праці та соціального захисту по всій країні недостатньо технічно забезпечена та укомплектована персоналом, що робить практично неможливою ефективну оцінку рівня доходів для прийняття рішень про надання грошової допомоги.
    
    За словами Ануш Бежанян, керівника Проекту, цей проект покращить надання соціальної допомоги найбільш нужденним верствам населення, покращить ефективність такої допомоги, а також сприятиме кращій поінформованості про наявні програми соціальної допомоги серед людей, що її потребують. В результаті очікується підвищення відсотка виплат соціальної допомоги у грошовій формі, отриманих бідними сім’ями, з 40% у 2005 році до 60% у 2008 році. Проект також спростить процедуру отримання соціальної допомоги для споживача. Наприклад, очікується, що час, який витратить заявник в управлінні для отримання соціальної допомоги, зменшиться з 4,5 годин сьогодні до 1,5 годин у 2008 році. Крім того, близько 754 районних та міських управлінь праці та соціальної допомоги впровадять нову технологію обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна», яка спростить процес звернення за допомогою та її отримання.
    
    Іншою інноваційною рисою цього проекту є його запланована інтеграція у бюджетний процес та використання системи державного казначейства України замість використання спеціально створених для проекту, на вимогу іноземних донорів процедур та установ.
    
    Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida) співфінансуватиме впровадження цього проекту у розмірі близько 3,5 мільйона доларів США. Метою такого співфінансування є допомогти Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству фінансів та Державному комітету статистики розширити можливості в а) проведенні оцінки програм соціальної допомоги, включно з наданням методологічного керівництва, б) здійсненні управління
    програмами та визначенні їх бюджету, які орієнтовані на отримання результату, а також в) інформуванні громадськості про поточні реформи, політику соціальної допомоги та наявні послуги для українських громадян.
    
    «Цей проект стане важливою віхою в діяльності Світового банку в Україні», - сказав Пол Бермінгхем, Директор Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові. – «Банк буде працювати у партнерстві з Урядом України для того, щоб дати можливість районним та міським управлінням праці та соціального захисту обслуговувати громадян відповідно до
    міжнародних стандартів».
    
    Позику буде надано на стандартних умовах Банку на основі ставки LIBOR (ставка пропозиції на Лондонському міжбанківському ринку депозитів). Це є одновалютна позика, деномінована в доларах США, яка має бути повернена протягом 20 років, включаючи п’ятирічний пільговий період. З 1992 року, коли Україна приєдналася до Світового банку, їй було виділено понад 4,5 мільярди доларів для фінансування 34 проектів.
    
    Більш детальну інформацію про проекти Світового банку в Україні Ви можете знайти на сайті:
    http://www.worldbank.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю