Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європейський Союз підписує з Україною угоду про співпрацю у галузі авіації

2 грудня, 2005 р.

    Сьогодні ЄС підписав угоду про співпрацю з Україною у галузі цивільної авіації, яка дозволяє європейським авіалініям здійснювати рейси між будь-якими країнами ЄС та Україною. „Після першої угоди, яка була підписана з Чилі у жовтні, ця нова угода дає всім авіалініям ЄС доступ до ринку повітряних перевезень між будь-якою країною ЄС і Україною. У той же час, вона прокладає дорогу до тіснішої інтеграції України з європейськими авіаційними структурами”, – заявив відповідальний за питання транспорту Віце-президент Європейської Комісії Жак Барро. Угоду було підписано сьогодні у Києві Прем’єр-міністром України Юрієм Єхануровим з боку Української сторони та Прем’єр-міністром Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії Ентоні Блером, який представляє країну, що головує в ЄС, і Президентом Європейської Комісії Жузе Мануелем Баррозу.
    Угода (також відома як „горизонтальна” угода) усуває обмеження, які стосуються національності у двосторонніх угодах про повітряні перевезення між країнами ЄС і Україною, і тому дає можливість будь-якій авіалінії ЄС здійснювати авіарейси між будь-якою країною ЄС, де вона присутня, та Україною. Угода визнає існування єдиного ринку авіаперевезень між Україною та ЄС і демонструє, що існує зовнішній вимір спільного ринку авіаперевезень.
    Угода, підписана сьогодні, є також важливим першим кроком у рамках ширших відносин у сфері авіації між Україною та Європейським Союзом із загальним пасажирооборотом 1,5 мільйони чоловік у 2005 році, що на 25% більше, ніж у 2003 році. У контексті політики сусідства ЄС 27 вересня 2005 року Європейська Комісія запропонувала провести переговори про комплексну угоду щодо цивільної авіації для створення спільного повітряного простору. Такі переговори мають на меті поступово інтегрувати авіаційну галузь України в європейські структури. Така інтеграція має два головних завдання: відкриття ринків з метою підвищення ринкових можливостей для галузі та споживачів, а також забезпечення наближення нормативного регулювання та підвищення співпраці з таких питань як технічна безпека польотів, безпека на повітряному транспорті, охорона довкілля, норми конкуренції та промислової співпраці. Комісія сподівається отримати мандат для початку цих переговорів під час головування Австрії.
    Довідка
    Ця Угода, підписана з Україною, є другою горизонтальною угодою в авіаційній галузі – першу було підписано з Чилі, – та першою горизонтальною угодою, укладеною ЄС з країною-сусідом. Європейська Комісія провела успішні переговори про аналогічні угоди з 18 іншими країнами. Угоди з Хорватією, Грузією, Болгарією та Азербайджаном вже схвалені Європейською Радою і готові до підписання. Інші угоди, щодо яких Європейська Комісія провела переговори, наприклад з Марокко, Ліваном, Сінгапуром і Австралією, нині знаходяться на розгляді Європейської Ради. Найближчими місяцями буде підписано більше таких угод з країнами з усіх континентів.
    Горизонтальна угода між Україною та ЄС у галузі авіації не заміщає двосторонні угоди, укладені між Україною та країнами ЄС, а приводить їх у відповідність до законодавства ЄС. Вона усуває обмеження щодо національності, які містяться у двосторонніх угодах про послуги повітряного перевезення між країнами ЄС та Україною. Європейський Суд визнав ці обмеження такими, що не відповідають законодавству ЄС, своїми рішеннями про принцип відкритого повітряного простору від 5 листопада 2002 року.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю