Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


„За світ без насильства”

5 грудня, 2005 р.

    З 25 листопада по 10 грудня міжнародна спільнота проводить кампанію «16 днів протидії гендерному насильству».
    Час проведення кампанії є символічним, оскільки 25 листопада - Міжнародний День проти насильства над жінками, а 10 грудня – Міжнародний День прав людини.
    
    Україна приєдналась до міжнародної кампанії у 2000 році, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень.
    
    Мета акції в Україні – привернути увагу громадськості до двох актуальних проблем: насильства в сім’ї та торгівлі людьми, а також активізувати діяльність громадських об’єднань та державних установ з метою протистояння насильству, захисту прав жінок в Україні та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
    
    Львів, одне з перших міст України, яке приєдналось до міжнародної кампанії «16 днів протидії гендерному насильству» у 2000 році. З цього часу вже п”ятий рік поспіль в рамках кампанії Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” проводить Акцію “За світ без насильства”.
    
    Акція “За світ без насильства” – 2005 проходила 3 грудня 2005 року в приміщенні Великого паркетного залу Центру творчості дітей та юнацтва Галичини від 15.00 до 17.00 год.
    Програма Акції включала:
    - тематичну виставку дитячих робіт;
    - театралізовано-музичне дійство (перформенс);
    - виступи дитячих колективів.
    
    Урочисте відкриття Акції відбулося за участю співорганізаторів заходу: голови Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи” – Любов Максимович та директора Центру творчості дітей та юнацтва Галичини - Олега Кузика, а також запрошеного на Акцію начальника відділу позашкільної освіти Головного управління освіти і науки ЛОДА – Юрія Савчина.
    
    Понад 130 дітей із 8 художніх студій представили більше 150 творчих робіт, виконаних в різноманітних живописних та графічних техніках - гуаш, олійний живопис, акварель, малярство на шклі, батік, гравюра тощо. Всі художні студії та діти, учасники Акції, були відзначені пам”ятними подарунками. У 2 номінаціях творчих доробків було нагороджено – наймолодшого учасника виставки (4 роки) та найстаршу учасницю (22 роки), яка брала участь у всіх попередніх 5 Акціях. Призами були нагороджені діти, які виступили з віршами чи піснями.
    Керівництво Центру творчості дітей та юнацтва Галичини запропонувало продовжити виставку до 25 грудня. То ж всі, хто не потрапив на Акцію, зможуть оглянути тематичні дитячі роботи за адресою: Вахнянина, 29, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини.
    
    Театралізована композиція під назвою „Павутина насильства” показала насильство, яке може опутати людину павутинням, з якого важко вирватись. Іноді особистих зусиль не вистачає для того, щоби розірвати це павутиння насильства. Воно затискає все міцніше... Така людина стає знеособленою, знесиленою істотою. І тільки завдяки іншим людям, теплоті їхніх сердець, запалених свічечками, підтримці їхніх дружніх долоней людина зможе швидше розірвати це павутиння, віднайти своє обличчя, піднятися з колін, стати знову людиною! Режисер-постановник перформенсу – Наталія Лєйкіна, актор – Вадим Хом”як, музичний супровід – Юрій Яремчук.
    Під час Акції “За світ без насильства” відбулася Акція із запаленими свічками до Всесвітнього Дня боротьби з рабством – 2 грудня 2005 р.
    
    Більш ніж у 25 містах України були запалені свічки в знак скорботи за тими, хто потрапив до рабства, а також, щоб ушанувати тих, хто зміг звільнитися та зараз відбудовує своє життя. Ці заходи відбувалися за підтримки проекту Міжнародної організації з міграції «Боротьба з торгівлею людьми в Україні», фінансованого Європейським Союзом.
    
    Це лихо присутнє в усіх країнах світу, Україна теж уражена проблемою торгівлі людьми. За оцінками, кожний десятий українець має близьку людину, що певною мірою постраждала від цього злочину.
    Підвищена обізнаність про небезпеку торгівлі людьми є дуже важливою, щоб допомогти Україні викорінити це жахливе зло та захистити громадян України. Українці, як і люди всього світу, піднялися 2 грудня, щоб сказати «ні» сучасному рабству.
    
    На Акцію “За світ без насильства” були запрошені представники неурядових та державних організацій, засобів масової інформації, митці, діти та керівники художніх студій а також широке коло громадськості м. Львова.
    
    
    
    Авторка : Надія Костіна nadia@women.lviv.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю