Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


26 грудня 2006 року в Харкові в приміщенні залу для переговорів готелю Київський

4 січня, 2006 р.

    пройшов „круглий стіл” на тему „Спільні заходи органів виконавчої влади, правоохоронних органів та громадських організацій з питань сприяння дотриманню прав мігрантів та шукачів притулку в Харківській області”. Цей захід було проведено в рамках Всеукраїнського проекту „Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців та мігрантів, протистояння нелегальній міграції в Україні”, що реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки за підтримки Європейської Комісії в рамках Європейської Ініціативи для Демократії та Прав Людини та Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців. Регіональним партнером виступає Харківська обласна фундація „Громадська Альтернатива”.
    На початку роботи “круглого столу” виступив представник Управління міграційної служби Максим Бублій з доповіддю про стан дотримання прав біженців і шукачів притулку в області. Доповідач наголосив, що за даними Держкомнацміграції за результатами 2005 року робота Управління міграції Харківської області визнана однією з найкращих. Загальна кількість осіб, які мають статус біженця і перебувають на обліку Управління, на кінець року складає 169 осіб. Учасники „круглого столу” зазначили ряд позитивних моментів, зокрема те, що за 2005 рік по області не було жодного звернення шукачів притулку до суду або прокуратури, а також відсутність проблеми із працевлаштуванням біженців та шукачів притулку, більшість з яких є приватними підприємцями і працює на ринку „Барабашово”. Серед проблем було виділено труднощі із забезпечення житлом. За даними Управління 12 біженців мають власне житло, 3 особи влаштовані до гуртожитку, інші житло орендують. У ще гіршому становищі перебувають шукачі притулку та особи, котрі підлягають депортації. Враховуючи невеликий термін їх можливого перебування у приймальнику-розподільнику, закріплений в чинному законодавстві, ці особи фактично не мають визначеного місця проживання. Окрім того, вони не забезпечені мінімальним набором засобів першої необхідності. Під час обговорення представник Відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Харківській області Світлана Науменко розповіла про випадки, коли затриманих і направлених до приймальника – розподільника осіб співробітники міліції вимушені самі годувати та одягати. Серед інших проблем регіону названо правове врегулювання перебування в Україні вимушених переселенців з Абхазії, а також мігрантів з В’єтнаму і Китаю, які в’їхали ще за часів СРСР за двосторонніми міжурядовими угодами для роботи на державних підприємствах, а на даний час працюють на ринках.
    Під час заходу Президент фундації „Громадська Альтернатива” Марія Ясеновська повідомила основні положення доповіді Human Rights Watch „Україна: порушення прав мігрантів та шукачів притулку на новому східному кордоні Європейського Союзу”. Було відмічено необхідність прийняття Державної міграційної політики, узгодження різних положень законодавства стосовно іноземців і його приведення у відповідність до Європейських стандартів. Обговорювались наслідки останніх змін у правовій базі, зокрема, про надання українського громадянства дітям, яки народилися на території України, пропозиції продовження реєстрації тих осіб, хто має вже сім’ї в Україні, для полегшення асиміляції.
    На звершення було обговорено програму тематичних семінарів для суддів, прикордонників і співробітників органів внутрішніх справ Харківської області у рамках проекту „Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців та мігрантів, протистояння нелегальній міграції в Україні”, котрі плануються до проведення у січні 2006 року.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю