Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Стипендіальна програма DAAD/OSI

11 січня, 2006 р.

    Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Бонн, та Інститут відкритого суспільства (OSI), Будапешт, проводять спільну стипендіальну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України. Стипендії надаються спільно DAAD та OSI з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.
    
    Програма буде проводитись в Україні щорічно.
    
    1. Мета
    
    Метою програми DAAD/OSI є покращення становища в сфері викладання та проведення досліджень в рамках гуманітарних та соціальних наук в Україні, а також налагодження контактів між німецькими та українськими вченими, на основі яких можуть самостійно розвиватись подальші міжнародні контакти.
    
    2. Цільова група
    
    Брати участь у програмі можуть студенти, які вже мають перший диплом після принаймні чотирирічного навчання (бакалаври), випускники, які мають диплом магістра або спеціаліста, а також молоді викладачі ВНЗ з науковим ступенем (кандидати наук), які належать до однієї з фахових груп, описаних у пункті 4.
    
    3. Види стипендій
    
    Пропонуються стипендії для дворічних післядипломних програм, стипендії для трирічної аспірантури, а також стипендії для наукових стажувань, які розподіляються на дві поїздки по три місяці у двох календарних роках поспіль.
    
    4. Спеціальності
    
    В рамках стипендійної програми DAAD/OSI підтримка надається переважно гуманітарним та соціальним спеціальностям.
    
    Пошукачі на післядипломне навчання можуть отримати стипендію в рамках наступних програм:
    
    ВНЗ прикладного напряму м. Фульда Міжкультурні комунікації та європейські студії (ICEUS)
    
    Університет м. Трір Магістр економіки
    
    Університет м. Констанц Мастерська програма з міжнародних економічних відносин
    
    Католицький університет м. Айхштетт-Інгольштадт Мастерська програма з міжнародних відносин (MIB)
    
    Університет м. Бремен Мастер з німецького права (LL.M.)
    
    Університет м. Бремен Європейське та міжнародне право
    Університет м. Дюссельдорф Соціальні науки
    
    Технічний університет м. Дрезден Європейська інтеграція та Центральна, Східна та Південно-Східна Європа
    
    Університет м. Кассель Соціологія
    
    Університет м. Магдебург Дослідження миру та конфліктів
    Університет м. Магдебург Економіка та фінанси
    
    Університет м. Марбург Дослідження миру та конфліктів
    Університет м. Йена Приватне та публічне господарське право
    
    Міжнародний університет м. Бремен Міжнародні відносини: Світове управління (Global Governance) та соціальна теорія
    
    Університет м. Кассель Світова політекономія
    
    Університет м. Марбург Студії з міжнародного розвитку
    
    
    Зацікавлені у проходженні аспірантури або у 3-місячних наукових стажуваннях у Німеччині, можуть подавати заяви в рамках наступних галузей: політологія, соціологія, міжнародні відносини, право, народне господарство, державне управління, управління освітою, охорона здоров׳я та філософія. Як виняток можуть бути профінансоване перебування пошукачів з інших спеціальностей в рамках гуманітарних та соціальних наук.
    
    5. Вимоги до пошукачів
    
    Всі пошукачі мають належати до фахової групи, наведеної у пункті 4.
    
    a) Пісдядипломне навчання (2 роки)
    
    Пошукачам необхідно мати щонайменше диплом бакалавра. На момент подання заяв пошукачі можуть бути і студентами четвертого або останнього курсу навчання, якщо перед початком стипендійної програми вони матимуть диплом бакалавра, а також можуть бути випускниками з завершеним 5-річним навчанням. Виняток: юристам при поданні документів вже необхідно мати диплом бакалавра та до початку програми закінчити п’ятий курс навчання.
    
    b) Аспірантура (3 роки)
    
    Пошукачам необхідно мати диплом наступного кваліфікаційного рівня – як правило, магістра. Як виняток можуть бути допущені пошукачі, які після закінчення п’ятирічного навчання отримали диплом спеціаліста.
    
    Крім того, пошукачі мають бути аспірантами першого або другого року навчання у своїй країні або мати статус пошукача. Тема дисертації має бути затвердженою Науковою Радою університету. Всі пошукачі мають разом з заявою на стипендію подати підтвердження контактів з можливим німецьким науковим керівником.
    
    c) Наукові стажування (два рази по три місяці у двох календарних роках поспіль)
    
    Подавати заяву можуть переважно молоді викладачі ВНЗ з науковим ступенем (статус: кандидат наук), які підтвердили свою фахову кваліфікацію та готові працювати з новим матеріалом, адаптувати його у викладання дослідження, та зацікавлені у налагодженні контактів між німецькими та українськими вченими і поза рамками програми.
    
    6. Знання мов
    
    Обов’язковою вимогою для бажаючих навчатися у Німеччині є добрі знання німецької мови. Перед поданням заяви необхідно пройти мовний тест з німецької мови. Цей тест проводиться лекторами DAAD (орієнтовно на початку січня 2006, для участі слід завчасно записатися). Результати тесту разом з іншими необхідними документами подаються до інформаційного центру DAAD до 15.01.2006.
    
    Для покращення знання мови всім учасникам перед початком програми може надаватися двомісячний мовний курс у їхній країні. В разі необхідності річним стипендіатам може надаватися додатковий 2-4-місячний мовний курс у Німеччині, також перед початком програми.
    
    Пошукачам, які хочуть відвідувати англомовну післядипломну програму, необхідне дуже добре володіння англійською мовою, яке має доводитись за допомогою сертифікату TOEFL.
    
    7. Відбір учасників
    
    Документи розглядаються відбірковою комісією, яка складається з незалежних професорів з відповідної спеціальності, запрошених з боку DAAD. У лютому 2006 року відбудеться співбесіда з попередньо відібраними пошукачами. Співбесіда проводитиметься німецькою або англійською мовою.
    
    8. Розмір стипендій
    
    Розмір стипендій складає:
    
    Студенти зі ступенем бакалавр 715 євро щомісячно.
    Випускники зі ступенем магістр 975 євро щомісячно.
    Викладачі зі ступенем кандидат наук 1.840 євро щомісячно.
    
    Всім учасникам сплачується певна сума на проїзд та, якщо необхідно та передбачено, вартість мовних курсів.
    Аспірантам після двох років перебування буде сплачена поїздка додому.
    
    Сплата допомоги на перебування подружжя або дітей цією програмою не передбачена.
    
    Для всіх учасників одразу після початку навчання у Німеччині буде організовано підготовчу зустріч, всі учасники цієї програми в рамках свого навчання у Німеччині братимуть участь у організованій з боку DAAD та OSI піврічній конференції.
    
    Для кураторства стипендіатів на післядипломних програмах передбачений т’ютор.
    
    9. Консультації та інформація
    
    Консультації та інформацію щодо цієї програми, щодо навчання в Німеччині та встановлення контактів з німецькими викладачами ВНЗ Вам нададуть інформаційний центр DAAD у Києві та лектори DAAD в Україні.
    
    10. Аплікаційні форми
    
    Можна використовувати стадартні формуляри DAAD для річних стипендій (зелені) та для наукових стажувань (блакитні), які можна отримати в інформаційному центрі DAAD (див. також тут), в лекторів DAAD в Україні, а також у Німецькому посольстві.
    
    11. Документи для заяви
    
    Для пошукачів категорій 5a) та 5b) існують переважно такі самі правила та документи для заяви, як для пошукачів на стипендії DAAD для випускників та стипендії DAAD для аспірантів: „зелений формуляр“, автобіографія, план досліджень або обгрунтування запланованого навчання, запрошення від німецького професора (лише для 5b), календарний план (лише для 5b), дві рекомендації від українських професорів або наукових керівників, завірені копії та перекади диплома бакалавра або магістра (спеціаліста) з додатком або - для студентів четвертого курсу - копія залікової книжки, завірені копії та перекади атестата зрілості з додатком, сертифікат на знання мови DAAD / TOEFL.
    
    Копії та переклади мають бути завіреними. Сертифікат про стан здоров’я подається вже перед початком стипендії. Всі документи подаються у трьох наборах.
    
    Викладачі ВНЗ (категорія 5с) подають такі самі документи, як на програму для повторних запрошень колишніх стипендіатів: „блакитний формуляр“, автобіографія, список публікацій, план запланованих стажувань, копія диплома кандидата наук та запрошення від німецького професора.
    
    Копії та переклади мають бути завіреними. Сертифікат про стан здоров’я подається вже перед початком стипендії. Всі документи подаються у трьох наборах.
    
    12. Строки та місце подання заяв
    
    Повний набір документів подається до 15.01.2006 з вказанням назви програми „DAAD/ OSI- Stipendiengramm“ за такою адресою:
    
    Інформаційний центр DAAD у Києві Німецьке посольство
    DAAD-IC Kiewпр. Перемоги 37
    НТУУ «КПІ», корп. 603056 Київ
    Тел.: 00380-44-2418716
    Факс: 00380-44-2417669
    E-mail: daadkiew@ntu-kpi.kiev.ua
    
    Посольство ФРН- Відділ культури –вул. Б. Хмельницького 2501901 Київ
    Тел.: 00380-44-2476800
    Факс: 00380-44-2476818E-mail: kanzlei@german-embassy.kiev.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю