Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Новини від регіональних НУО від Бюлетеню ГУРТ

19 січня, 2006 р.

    БЛАГОДІЙНА ГРОМАДСЬКА ФУНДАЦІЯ ім. КОРОЛЯ ЮРІЯ ЗВІТУЄ ПРО СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ У 2005 РОЦІ
    
    Івано-Франківськ, 17 січня 2006 року у приміщенні Благодійної Фундації імені короля Юрія відбулося представлення щорічного звіту про діяльність Фундації.
    
    Благодiйна Громадська Фундацiя iменi короля Юрія заснована з метою відновлення та розвитку традицій меценатства у Галичині. Вона носить ім’я великого державного діяча, сина Лева І, онука Kороля Данила Галицького - Юрія І, короля Руського, великого князя Kиївського i Володимир-Волинського, Галицького, Луцького i Дорогичинського.
    
    Фундація імені короля Юрія, заснована у 2002 році і надалі залишається єдиною community foundation у Галичині.
    
    Основними рисами громадських фундацій такого типу є підтримка громадських ініціатив шляхом надання ґрантів, налагодження механізмів співпраці між бізнесом, владою і громадою та наявність ендавменту. З часу свого створення фундація плідно працювала у даних напрямках. Зокрема, найбільшим досягненням 2005 року вважаємо створення ендавменту (ендавмент – стабільна сума, збережена на окремому рахунку, яка є недоторканою, і відсотки з якої використовуються для надання допомоги тим, хто її найбільше потребує). Цей крок надасть стабільності діяльності Фундації та забезпечить в подальшому її ефективнішу роботу.
    
    Основними завданнями Фундації і надалі залишаються:
    - надання матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення, зокрема надання допомоги потребуючим лікарськими препаратами та допомоги на оперативне втручання. Протягом року до Фундації для отримання допомоги медикаментами з письмовими заявами звернулося 216 осіб, з них 109 отримали допомогу. Із 26 звернень на оперативне втручання - 11 профінансовано.
    - програма підтримки громадських ініціатив шляхом надання малих ґрантів. Після оголошення конкурсу про надання малих ґрантів Благодійною Фундацією, було отримано 43 заявки, з них було профінансовано 15. Фінансування надавалось проектним пропозиціям, що відповідали визначеним пріоритетам діяльності Фундації (детальніше: www.galicia.org.ua).
    
    Окрім того, Благодійна Громадська Фундація ім. Kороля Юрія активно співпрацює з міжнародними організаціями, закордонними та українськими НДО, підтримуючи розвиток корпоративної соціальної відповідальності та розбудову громадянського суспільства. Так, за підтримки міжнародних та українських організацій Фундація протягом року втілювала проекти, що сприяли розвитку громади міста та області. Зокрема, такі проекти як "Запорукою народження здорового малятка є добра поінформованість жінки про проходження необхідних процедур та їх послідовність з першого дня вагітності" (за підтримки Благодійного фонду Salus), проведення соціологічного дослідження "Філантропія: мотиви та тенденції" ( за підтримки Kарпатського Фонду), "Підтримай свого виробника – допоможи дітям міста" (за підтримки “Мережі Громадянської Дії в Україні”).
    
    Таким чином, у 2005 році Фундація прагнула покращити свою діяльність, сприяла вирішенню соціальних проблем громади, а також втілювала проекти, спрямовані на покращення життя громади та на розвиток корпоративної соціальної відповідальності, що плануємо робити і в майбутньому.
    
    Благодiйна Громадська Фундацiя iменi короля Юрія
    вул В.Чорновола, 23, 76000, Івано-Франківськ
    Тел./факс: +38(0342) 537 493
    Ел. пошта: stanis@il.if.ua,
    Інтернет-сайт: www.galicia.org.ua
    *************************************
    МЕМОРАНДУМ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЗОРИХ ВИБОРІВ-2006
    
    Черкаси, 13 січня 2006 року представники Асоціації недержавних громадських організацій (АНГО), провели прес-конференцію, на якій ознайомили присутніх журналістів із Меморандумом про забезпечення прозорих виборів у березні 2006 року та звернулися через ЗМІ до політичних партій.
    
    На прес-конференції були присутні журналісти ЗМІ та тележурналісти (місцева телекомпанія ВІККА) та представники громадських організацій АНГО. Попередньо було проведено консультації з представниками політичних партій щодо змісту Меморандуму.
    
    Із текстом Меморандуму можна ознайомитися на порталі Ресурсного центру "Гурт" http://www.gurt.org.ua/news/news/5932.html
    
    Анатолій Рекун
    Ресурний центр АНГО
    вул. Смілянська, 78, оф.310, 18000 Черкаси
    Тел./факс: +38(0472) 370 075
    Ел. пошта: asim@uch.net
    
    ###
    
    А ХТО НА МАЛАНКИ ПІЧ НЕ ПІДМАСТИТЬ...
    
    Вінниця, 13 січня 2006 року Вінницька обласна громадська організація “Подільський центр соціальних технологій” спільно з активістами громадської мережі “ОПОРА!” та членами громадської молодіжної організації “Наше Поділля” на Театральній площі міста Вінниці відсвяткували Маланки.
    
    У рамках вуличної акції було урочисте підмазування печі (ручної роботи!) побажаннями майбутнім депутатам місцевих рад, написаних на кольоровому папері мешканцями міста. Зважилися на цю важку фізичну працю 57 людей, за що отримали по гривні (шоколадній), а також 96 осіб взяли участь у конкурсах на виборчу тематику (хто назве більшу кількість партій, хто скаже якого числа вибори, назве адреси партійних осередків і т.д.). У такий особливий спосіб було презентовано молодіжний незалежний виборний проект “Хованки”, суть якого полягає у залученні молодих людей до здійснення свідомого вибору та “ходінні” по партійних осередках з питаннями про кандидатів до місцевих рад , які відповідно до нового законодавства ховатимуться за партійними брендами. Також даний проект реалізуватиметься молоддю в 8 районах Вінницької області.
    
    Зібрана інформація розміщуватиметься на сайті з однойменною назвою, який наразі перебуває на стадії розробки.
    
    Інформацію надано: vinpora@bigmir.net
    
    ###
    
    СТУДЕНТСЬКІ ЛІДЕРИ ХАРКОВА НА РІЗДВО ПОБУВАЛИ У ЛЬВОВІ
    
    Львів, 6-9 січня 2006 року. У рамках традиційної акції "Різдво разом" Українського католицького університету у місті Львові перебувала делегація лідерів та активістів студентських організацій Харківщини.
    
    Делегація складалася з 54 студентів, що представляли органи студентського самоврядування та інші студентські організації 18 ВНЗ Харкова. Найбільш вагомо були представлені Харківський національний економічний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". Також, до складу делегації увійшли представники Управління у справах сім’ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації та Комітету у справах сім’ї та молоді Харківської міської ради.
    
    Загальний склад делегації від міста Харкова складав більше 400 осіб – школярів та студентів – половина з яких (216 осіб, або 4 вагони) їхали потягом сполученням "Харків-Трускавець", що одразу був перейменований у потяг Дружби.
    
    Детальніше про перебування делегації харків'ян у місті Лева можна дізнатися на порталі Ресурсного центру "Гурт" http://www.gurt.org.ua/news/news/5934.html
    
    Андрiй Ушаков
    Ел. пошта: ushakov343@mail.ru


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати