Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


СТУДЕНТСЬКІ ЛІДЕРИ ІЗ 35 УКРАЇНСЬКИХ ВУЗІВ ОБГОВОРИЛИПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

4 березня, 2006 р.

    *** Тема розвитку студентського самоврядування в Україні стала предметом для обговорення студентськими лідерами з різних куточків України в рамках Всеукраїнської семінар-наради «Студентське самоврядування: шлях до партнерства», що проходила днями у Львові на базі Національного університету «Львівська політехніка».
    Основні питання, на яких була сфокусована увага учасників семінару, торкалися законодавчого підґрунтя діяльності органів студентського самоврядування, розширення їхніх прав в управління вузами; проблем, пов‘язаних із входженням України в європейський освітній простір; діяльності профільних міністерств щодо розвитку студентського самоврядування в Україні.
    Головною проблемою на шляху демократичного розвитку студентських інституцій в вузах, на думку учасників семінару, є юридична незахищеність органів студентського самоврядування. Так, чинна редакція Закону «Про вищу освіту» не закріплює за ними важелів, які б дозволяли брати реальну участь в управлінні вузами та відстоювати права студентів. Спроби Верховної Ради внести зміни до даного нормативно-правового акту восени минулого року були зустрінуті нищівною критикою низки студентських організацій, бо не тільки не розширювали перелік правових інструментів на захист інтересів студентів, а й суттєво їх звужували.
    Нова редакція законопроекту, із урахуванням зауважень Президента України, на думку президента Української асоціації студентського самоврядування Олексія Кляшторного, має більше «плюсів», ніж «мінусів». До позитивних сторін нової редакції законопроекту можна віднести надання прав юридичної особи для органів студентського самоврядування, відміну примусового розподілу і «трирічного відпрацювання» для випускників державної форми навчання, розширення участі студентів в управлінні вузами (відтепер студенти мають не менше 10% голосів при обиранні ректора вузу), розширення можливостей для збільшення студентських стипендій (раніше максимальний розмір становив 30% прожиткового мінімуму, в новій редакції – це мінімальна межа). І хоча в новій редакції законопроект залишає «дорадчий характер» за рішеннями органів студентського самоврядування та певною мірою обмежує автономію вузів, в цілому студенти схвально поставилися до нього.
    За результатами проведення наради, було вирішено:
    • клопотати перед Міністром освіти і науки України Станіславом Ніколаєнком щодо організації та проведення спільного засідання Колегії ректорів ВНЗ України та Колегії Всеукраїнської студентської ради, де пропонується обговорити проблеми інтеграції України в європейський освітній простір;
    • звернутися до Міністерства освіти і науки України щодо проведення постійного моніторингу надання освітніх послуг, зокрема - у новостворених ВНЗ, з метою забезпечення якості освіти;
    • клопотати перед МОН інтенсифікувати роботу щодо запровадження дипломів загальноєвропейського зразка;
    • просити Кабінет міністрів України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство сім’ї, молоді та спорту України розглянути можливість надання довгострокових безпроцентних кредитів для реалізації концепції енергозбереження в гуртожитках та побудови нових гуртожитків;
    • клопотати перед МОН розширити автономію ВНЗ, дозволивши ВНЗ самостійно надавати наукові звання і ступені професорсько-викладацькому складу;
    • просити Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту розробити систему заходів, спрямованих на розвиток студентського спорту.
    
    Всього, за словами голови оргкомітету форуму Анатолія Ігнатовича, в ньому взяли участь 54 учасники із 19 регіонів України, які в своїй сукупності представляли 35 українських вузів.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати