Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Нова “дорожня карта” веде до ґендерної рівності.

7 березня, 2006 р.

    У найближчі п’ять років ґендерну нерівність у Європейському Союзі, можливо, буде подолано за допомогою нової системи, яка одержала назву „Дорожня карта до рівності чоловіків і жінок – 2006-2010”. Нову „дорожню карту”, що складається з 21 заходу, оприлюднила Європейська Комісія 3 березня напередодні Міжнародного жіночого дня.
    Новий план потребує фінансування в 50 мільйонів євро. Ці кошти мають піти на перегляд законодавства з ґендерних питань держав - членів ЄС, підвищення обізнаності громадян з принципами ґендерної рівності та усунення проявів дискримінації жінок. Очікується, що реалізація цього проекту сприятиме досягненню кращого співвідношення умов життя і праці для чоловіків та жінок, допоможе подолати більшість проявів сексизму, а також дозволить оголосити рішучу війну насильству і торгівлі людьми, передусім – жінками.
    Європейський Комісар із зайнятості, соціальних питань та рівних можливостей Владімір Шпідла, перебуваючи з візитом у Туреччині, заявив: те, що ЄС вимагає визнати стандартом ґендерної рівності, значною мірою залишається ще не досягнутим у самому Євросоюзі. “Ставлення до жінок у ЄС все ще не досить чесне, зокрема, в усіх питаннях пов’язаних з роботою. Кожна третя жінка в ЄС працює неповний робочий день. Рівність чоловіків та жінок – не просто гарна ідея, вона вивільняє потенціал людини, роблячи ЄС місцем для вільної конкуренції. Ми потребуємо не тільки більше робочих місць, а й більше кращих робочих місць, а також допомоги жінкам під час працевлаштування. Ми повинні допомогти чоловікам і жінкам якнайкраще збалансувати робочий час та приватне життя”, – наголошує Комісар Шпідла.
    Новоухвалена “дорожня карта” визначила шість пріоритетів на 2006 – 2010 роки щодо досягнення ґендерної рівності. По-перше, ідеться про створення однакових умов для чоловіків та жінок для досягнення економічної незалежності, ліпшого балансу між роботою, особистим та родинним життям. Крім того, забезпечення рівного доступу чоловіків та жінок до участі у прийнятті рішень теж визначено як одне з провідних завдань разом із подоланням насильства та торгівлі людьми. Також серед основних завдань - боротьба з ґендерними стереотипами в суспільстві та поширення ґендерної рівності поза межами Європейського Союзу.
    Реалізація кожного з пріоритетів забезпечуватиметься низкою спеціально розроблених заходів, наприклад, заохочення підприємництва серед жінок, прищеплення ідей ґендерної рівності в школах, публікація Комюніке з питань ґендерної нерівності в оплаті праці. У 2007 році планують створити мережу, яка об’єднає жінок країн ЄС, які займають видатне становище у системі прийняття економічних і політичних рішень. Ціла низка заходів запланована на 2007 рік, проголошений Європейської Комісією Роком рівних можливостей для всіх. Особливий наголос зроблено на перегляді законодавства з точки зору ґендерних стосунків. Ключовим принципом тут має стати головне правило, яким Європейська Комісія керується під час перегляду законів з будь-яких інших питань у державах – членах ЄС: “ліпше менше законів, але кращих законів”.
    До 1 січня наступного року має розпочати роботу новий Європейський інститут ґендерної рівності. Його бюджет на період до 2013 року складає 52 мільйони євро. Інститут має збирати та аналізувати дані стосовно ґендерної рівності, а також створити нові методологічні розробки у галузі забезпечення ґендерної рівності. Також “дорожня карта” передбачає утворити мережу національних органів, які займатимуться винятково питаннями рівних стосунків між статями і наданням захисту і допомоги жертвам дискримінації у їхній боротьбі за рівні права і можливості.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю