Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


«Вcі мають право дивитися кіно…»

5 травня, 2006 р.

    *** 20 травня в Домі Кіно в Києві відкривається третій міжнародний фестиваль Дні документального кіно про права людини “Український контекст”. Фестиваль передусім глядацький – глядачі зможуть не лише подивитись майже 80 фільмів з 20 країн, а й обговорити проблеми дотримання прав людини та дізнатись як захистити свої права.
    
    Місія фестивалю - привернути увагу громадськості до гарячих питань прав людини в Україні, познайомити глядача України з кращими документальними фільмами світу.
    
    Цього року глядачів чекає спеціальна програма присвячена боротьбі громадян за свої права в пострадянських країнах та СРСР (прем'єра документального фільму «Загадка Норільского повстання»), окремими блоками будуть демонструватись фільми присвячені дотриманню прав дітей (номінований на Оскара польский фільм «Діти з Ленінградського») та питанням справедливого суду та політичним репресіям в наші дні. Як і в минулому році Фестиваль розпочнеться з найбільш вражаючого фільму-відкриття. Докладніше з програмою Фестиваля можна буде ознайомитись за тиждень до відкриття на присвяченій цьому прес-конференції.
    
    Всі картини, що відібрано на фестиваль, в жодному разі не містять будь-якої пропаганди. Відбираючи фільми на фестиваль його організатори, перш за все, цікавилися гостротою та актуальністю тематики картин, а також художньою цінністю. У фестивалі візьмуть участь як дебютанти документалістики, так і визнані майстри неігрового жанру.
    
    Фестиваль було засновано 2003 р. Навесні 2005 р. стартував другий сезон, протягом якого з програмою фестивалю, що містила понад 60 картин, познайомилося понад 30 тисяч глядачів з восьми регіонів України. Перегляди проходили в кінотеатрах, клубах, мистецьких центрах, ліцеях, середніх та вищих учбових закладах.
    
    Фестиваль організований:
    
    Українською Гельсінською спілкою з прав людини
    Громадською організацією „Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”
    
    за підтримки:
    Національної спілки кінематографістів України,
    Міністерства культури та туризму України,
    
    за фінансової підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.
    
    Медіа-партнери: Перший національний телеканал, Радіо ЕРА, радіо Свобода, СЕЙЧАС: Правовой АСПЕКТ, інтернет-видання „Телекритика”, Національний кінопортал Kinokolo, Сайт “Майдан”.
    
    
    Партнери фестивалю:
    Варшавський МКФ Human Raigts in Film, МКФ One World (Прага), Європейська документальна мережа (EDN), Німецький культурний центр Гьоте - Інститут в Києві, Український жіночий фонд, Український освітній центр реформ, Коаліція ВІЛ-сервісних організацій, Гільдія документалістів Росії, Спілка кінематографістів Росії, Кінокомпанія „МаГіКа-фільм”, Продюсерська компанія „Inspiration Films”.
    
    Докладніша інформація про кінофестиваль на офіційному веб- сайті : www.docudays.org.ua
    
    
    
    Контакти:
    Прес-служба
    Ярослав Гордієвич Тел: +380444174118 моб. +38067 2091772
    E-mail: hordiyevych@helsinki.org.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати