Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Завершилися Дні документального кіно про права людини

27 травня, 2006 р.

    *** 25 травня в Будинку кіно урочисто завершився Третій Фестиваль Дні документального кіно про права людини «Український контекст». Фестиваль тривав 5 днів, крім показу фільмів глядачі мали нагоду приняти участь у зустрічах та дискусіях.
    
    Виступаючи на закритті Геннадій Кофман, директор Фестивалю повідомив, що Фестиваль завершився лише для Києва, і що тепер він буде мандрувати по регіонах з більшістю фільмів, що були показані в кіївській програмі.
    
    Також він нагадав, що відмінність цьогорічного Фестивалю від минулорічних була в тому, що в цьому році фільми оцінювало правозахисне журі, що складалось з правозахисників, які оцінювали фільм не за його художню цінність або майстерніть режисера, а за критеріями відповідності кіно до розкриття тем свободи та захисту прав людини.
    
    Журі відзначило 11 фільмів у 10 номінаціях.
    
    Найвищу відзнаку від правозахисного журі отримав фільм Ганни Полак та Анжея Целінські «Діти з Ленінградського». Фільм польських режисерів про російських бездомних дітей вже отримав багато нагород і був номінований на «Оскар».
    
    В номінації «Свобода як найвища цінність» був відзначений фильм українського реджисера Михайла Ткачука «Загадка Норильського повстання». На фестивалі відбувся допрем'єрний показ картини, який викликав дуже бурхлику реакцію зала – під час останніх титрів битком набита зала аплодувала стоячи.
    
    Відзнаку «За мужність і гідність» отримав фільм російського режисера Валерія Балаяна «Олександр Аскольдов. Доля комісара».
    
    «За усвідомлення прав людини» було відзначено фільм «Born dead” польського режисера Я.Блавута.
    
    Видзнакою «За об'єктивність» було нагороджено фільм Володимира Гєрчікова «Реакція», Росія. Володимир Гєрчиков отримав на цьому Фестивалі ще й другу відзнаку – «За утвердження Верховенства права» за його фільм «Кара та злочин».
    
    «За соціальну справедливість» відзначено фільм Томаса Балмеса «Пристойна фабрика», Фінляднія, Франція.
    
    «За свободу слова та відповідальну журналістику» відзначено фільм російського режисера Віктора Фанайлова «Хімія по-білоруські».
    
    За краще висвітленя теми «За рівність у правах» відзначено фільм «Часник та кавуни», США, Греція.
    
    Найкращим фільмом «За захист прав людини» журі одностайно назвало фільм Еріка Берграута «Кока – горлиця з Чечні».
    
    За вибір героїв журі відзначило режисера Ольгу Смакову з Росії в фільмі «Чорнобиль-2».
    
    До складу журі входили Борис Звозков (Білорусь, «Правова ініціатива»), Валентин Гефтер (Росія, Інститут права), Роман Романов (Україна, Фонд Відродження), Володимир Яворський (Україна, Українська Гельсінська спілка з прав людини) та Дмитро Гройсман (Україна, Вінницька правозахисна група).
    
    Сюрпризом для глядача став відомий фільм «Три дні і більше ніколи» російського режисера Олександра Гутмана, який не увійшов у програму фестиваля, але був показаний як бонус глядачам після закриття Фестивалю в Києві.
    
    Фестиваль організований:
    
    Українською Гельсінською спілкою з прав людини
    Громадською організацією „Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”
    
    за підтримки:
    Національної спілки кінематографістів України,
    Міністерства культури та туризму України,
    
    за фінансової підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.
    
    Медіа-партнери: Перший національний телеканал, Радіо ЕРА, радіо Свобода, СЕЙЧАС: Правовой АСПЕКТ, газета «Без Цензури», інтернет-видання „Телекритика”, Національний кінопортал Kinokolo, Сайт “Майдан”.
    
    
    Партнери фестивалю:
    Варшавський МКФ Human Raigts in Film, МКФ One World (Прага), Європейська документальна мережа (EDN), Німецький культурний центр Гьоте - Інститут в Києві, Український жіночий фонд, Український освітній центр реформ, Коаліція ВІЛ-сервісних організацій, Гільдія документалістів Росії, Спілка кінематографістів Росії, Кінокомпанія „МаГіКа-фільм”, Продюсерська компанія „Inspiration Films”, “Гештальт Консалтінг Груп”.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю