Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У 2003 році США виділили допомогу Казахстану на 92 млн доларів

25 лютого, 2004 р.

    Державний департамент США поширив довідку про допомогу Казахстану в 2003 фінансовому році - з 1 жовтня 2002 року по 30 вересня 2003 року- у розмірі 92 млн. доларів.
    Допомога Казахстану має чітко виражений акцент на програмах забезпечення безпеки для підтримки республіки як партнера у війні з тероризмом, у яких упор у співробітництві переноситься з політичних реформ на ринкові реформи, зміцнення середнього класу, а також програмах підтримки демократії, покликаних сприяти участі громадян у житті суспільства.
    Так, на поддержку демократії було виділено 13,9 млн доларів, економічні і соціальні реформи - 23,4 млн. доларів, безпека і правозастосування - 49,2 млн доларів, гуманітарну допомогу - 0,5 млн. доларів, міжгалузеві ініціативи - 5 млн доларів.
    Програми підтримки демократії в Казахстану спрямовані на розвиток незалежних СМИ, зміцнення цивільного суспільства і публічної правозахисної діяльності і поліпшення політичних процесів і державних установ. Уряд США робить допомога в навчанні неурядових засобів масової інформації, забезпеченні фінансової стійкості і наданні засобів незалежним станціям для віщання казахською мовою. Фінансування також направляється на підтримку політичних партій, співробітництво з місцевими виборними радами і правозахисними організаціями і на боротьбу з торгівлею людьми. Фінансований урядом США центр підготовки суддів в Алмати веде навчання суддів по цивільних і карних питаннях. Невеликі програми надання грантів разом з місцевими НПО підтримують і захищають цивільне суспільство, права людини, розвиток приватного підприємництва, підзвітність місцевих органів самоврядування, волю слова, незалежні СМИ та інші ініціативи по розвитку демократії в Казахстану.
    У рамках програм навчання в різних областях торік у США минулому спрямовані майже 440 казахстанцев. За період з 1993 року уряд США профінансувало поїздки у свою країну близько 4500 громадян РК. Цього року збільшення обсягу фінансування програми обміну майбутніми лідерами дозволить 95 учнем нашої республіки поїхати в Америку, де вони будуть жити в родинах і відвідувати середні школи. Уряд США також підтримує доступ до інформації за допомогою таких програм, як доступ в Інтернет і навчання роботі в Інтернету, що підтримує 16 публічних пунктів у 13 містах Казахстану.
    Розвиткові соціального сектора сприяє програма інвестицій у діяльність громад, здійснювана США з 2002 року. Вона покликана зм'якшувати напруга в конфліктних районах, сконцентрованих головним чином на границі з Узбекистаном. Ця програма націлена на поліпшення соціальних умов за допомогою участі в невеликих, але щодо трудомістких проектах, таких як ремонт шкіл, поліклінік, лікарень і т.д. У рамках програми якісної первинної медико-санітарної допомоги уряд США розширює навчання лікарів і медсестер профілактиці і лікуванню захворювань, що є головними причинами дитячої і дитячої смертності. Програма боротьби з інфекційними захворюваннями покликана вирішувати проблему поширення і лікування туберкульозу і ВИЧ/СПИДА.
    Підтримка приватного сектора й економічної реструктуризації сфальцьована на диверсифікованості економіки Казахстану і підвищенні конкурентноздатності його приватного сектора. Програма підтримує торгівлю й інвестиції, діловий і економічний розвиток і ліквідацію обмежень на інвестиції, економічне і ділове утворення.
    Програми уряду США також підтримують митну реформу, реформу фінансової і банківської систем, реформу пенсійної системи, розвиток іпотечної індустрії, бухгалтерську реформу, навчання малих і середніх підприємств і консультаційні послуги. У 2003 році Агентство США по торгівлі і розвиткові підтримало ознайомлювальну місію в Казахстан з метою оцінки нафтохімічних проектів. Сприяння в поліпшенні керування природними ресурсами сприяє розвиткові регіонального співробітництва в області водокористування і розширює доступ до інформації, необхідної для кращого керування водними й енергетичними ресурсами. Програми енергетичного сектора сфальцьовані на демонстрації передових методів охорони навколишнього середовища при розробці нафтових і газових родовищ, а також на реформуванні природоохоронних нормативних актів з урахуванням міжнародних стандартів.
    Програми забезпечення безпеки для Казахстану містять у собі фінансування програм по боротьбі з тероризмом. Збільшено допомогу на навчання й оснащення в припиненні контрабандних постачань зброї і наркотиків на всій території Казахстану. Крім того, США роблять допомога в навчанні методам боротьби з тероризмом.
    Програма іноземного військового фінансування сприяє розвиткові першої в Казахстану військової бази і навчального центра, розташованих поблизу стратегічно важливого нафтового регіону - північної частини Каспійськ моря. Діє програма міжнародного військового утворення і навчання. У рамках програми сприяння експортному контролеві і суміжній охороні границь надається допомога митній і прикордонній службам із засобами зв'язку, військовою формою, рентгенівськими установками, транспортними засобами і навчанням. Основні напрямки діяльності також містять у собі проекти Міністерства оборони і Міністерства енергетики США по протидії погрозі зброї масової поразки і зміцненню ядерної безпеки.
    Міністерство енергетики США надає кошти, спрямовані для підтримки виведеного з експлуатації ядерного об'єкта (Мангышлакского атомно-енергетичного комплексу) в Актау і рішення інших питань ядерної безпеки РК. У рамках різних програм Госдеп США надає більш 5,5 млн дол. на реалізацію коштовних пропозицій колишніх військових і інших учених про проведення наукових досліджень з метою інтеграції їхній у цивільне наукове співтовариство.
    У рамках програми гуманітарних перевезень у 2003 році США передали нужденному населенню Казахстану медичні та інші гуманітарні товари на загальну суму 7,25 млн. доларів. 81 доброволець з Корпуса світу бере участь у різних програмах межкультурного обміну. Американські волонтери ведуть роботу в сфері утворення й в області розвитку неурядових організацій.
    Джерело: RusEnergy


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю