Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


США відзвітувалися про фінансову допомогу пострадянським державам

26 лютого, 2004 р.

    Державний Департамент США опублікував довідку про розміри допомоги, що зробили Сполучені Штати пострадянським державам у 2003 фінансовому році (1 жовтня 2002 року по 30 вересня 2003).
    На долю Вірменії довелося 106.5 млн.доларів, що були витрачені на підтримку демократичних інститутів, економічні і соціальні реформи, а також на програми в області безпеки. Грузія одержала 110.4 млн. доларів, що були, в основному, спрямовані на підтримку демократичних реформ (забезпечення парламентських виборів) і підготовку трьох батальйонів збройних сил.
    
    У програмах допомоги Україні акцент робився на підтримці демократичних реформ і інтеграцію республіки в структури європейсько-атлантичного співтовариства. На ці цілі США виділили 188.5 млн. доларів. Молдова одержала 41.3 млн. доларів на економічні реформи, підтримку демократичних інститутів і безпека.
    
    Розміри допомоги Бєларусі (9.5 млн. доларів) були непропорційно малі, у порівнянні з іншими пострадянськими державами. Як указує Держдепартамент, "доти поки при владі продовжує знаходитися президент Лукашенко, не приходиться сподіватися на справжні політичні або економічні реформи. Тому програма допомоги Бєларусі спрямована переважно на підтримку незалежних груп громадянського суспільства і засобів масової інформації".
    
    На частку Кыргызстана довелося 56.6 млн. доларів, що були, в основному, спрямовані на підтримку економічних реформ, забезпечення безпеки, боротьбу з нарко- і работоргівлею. Програма допомоги Туркменістану (11.1 млн. доларів) була націлена на "підтримку нового покоління лідерів і громадян, що готові і здатні брати участь у діяльності громадського суспільства". Донедавна Таджикистан, в основному, одержував американську гуманітарну допомогу. Нині США направляють кошти (у цілому 49 млн. доларів) на підтримку демократичних і ринкових реформ у цій країні. Узбекистан одержав від США, 86.1 млн. доларів, з них на 18.5 млн. доларів продовольчої допомоги, а більш 30 млн. доларів -і на зміцнення границь. Казахстан одержав 92 млн. доларів, в основному, на програми в області безпеки і ринкові реформи.
    
    Обсяги допомоги Росії склали майже $1 млрд.(http://www.rіntі.ru/grants/fulldoc_sr.dws?duі=22425)
    Джерело: Ferghana.Ru


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати