Правозахисники: у Росії душать громадянське суспільство
2 серпня, 2006 р.
Сьогодні російські правозахисники виступили із застереженням: у країні хочуть задушити громадянське суспільство. Першою жертвою може стати Центр сприяння міжнародного захисту, який представляє інтереси громадян Росії в Європейському суді з прав людини.
Як заявила засновник цієї організації Карина Москаленко, приводом для закриття можуть стати результати податкової перевірки, згідно з якими Центр не заплатив податок на прибуток.
Як передає кореспондент «Нового Регіону», Карина Москаленко виразила подив з приводу претензій податкової інспекції, оскільки статут громадської організації не передбачається отримання прибутку від своєї діяльності. «У нас немає ніяких підстав сплачувати податки на прибуток, тому що прибутку просто немає», – сказала правозахисниця. За її словами, на підтримку Центру сприяння міжнародного захисту направили звернення більше 30 громадських організацій, зокрема іноземних. Зокрема, Міжнародна комісія юристів виразила серйозну стурбованість ситуацією в Росії, і подіями навколо Центру зокрема.
Як відзначила Карина, Центр має намір оспорювати в судовому порядку акт податкової перевірки. Якщо в російському диві це не вийде зробити, то в Страсбурзі напевно ухвалять рішення про неспроможність претензій фіскальних органів. «Це всім очевидно», – сказала Карина Моськаленко.
Коментуючи ситуацію з Центром сприяння міжнародному захисту, голова Московської правозахисної групи Людмила Алексєєва відзначила, що рішення податкової інспекції можна вважати початком боротьби по знищенню цивільного суспільства в Росії. «Я думала, що це почнеться з вересня, проте до правозахисників пришли за наступний день після завершення саміту «великої вісімки» в Санкт-Петербурзі», – сказала Алексєєва. За її словами, вибір ліг саме на Центр тільки тому, що «наші власті втомилися, коли їх тикають в огріхи нашого «незалежного» правосуддя». Всього Центр зараз веде 250 подів в Європейському суді з прав людини, 5- з них знаходяться у стадії ухвалення до розгляду, по 19 – вже ухвалено рішення про початок процесу проти Російської Федерації. До справжнього моменту в громадську організацію поступило більше 1000 листів з скаргами на дії органів влади, а за 12 років існування Центру таких звернень було близько 15000.
«Ми діятимемо за принципом: один за всіх і всі за одного. Якщо ми зараз не закричимо, кожному знайдуть зашморг», – заявила голова Московської Хельсинкської групи.
|