Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Підтримка законопроекту про надання права релігійним організаціям засновувати навчальні заклади

10 жовтня, 2006 р.

    *** 9 жовтня керівники провідних конфесій – члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій направили звернення до Голови Верховної Ради, лідерів парламентських фракцій та Кабінету Міністрів з проханням підтримати проект Закону “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України” щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів (реєстр. № 2020, автор - н.д. Стретович В.М.).
    
    Зазначений законопроект спрямовано забезпечити на законодавчому рівні право батьків надавати своїм дітям освіту, яка б відповідала їхньому світогляду і переконанням. Відповідне право передбачено Конституцією України, частиною третьою статті 3 Закону України “Про свободу совісті і релігійні організації”, а також закріплюється у частині четвертій статті 18 Міжнародного Пакту про громадянські і політичні права, до якого приєдналась Україна. Механізм реалізації цього права передбачає надання права релігійним організаціям створювати нарівні з іншими приватними особами та неприбутковими організаціями навчальні заклади різних форм і рівнів акредитації, зокрема, дошкільні, загальні середні та вищі навчальні заклади.
    
    У зверненні, зокрема, зазначається, що «Необхідність надання релігійним організаціям права на заснування навчальних закладів різних форм і рівнів акредитації тісно пов’язана з наочною потребою виховання в Україні високоморальних і духовних громадян, які б мали у собі внутрішню силу для боротьби з негативним впливом насилля, жорстокості, безвідповідальності, алкоголізму та наркоманії». Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відзначають, що духовно-моральне виховання поряд з дотриманням стандартів державної освіти у навчальних закладах, створених релігійними організаціями, не порушує конституційний принцип “відділення державної школи від церкви”.
    
    Зазначений проект Закону “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України” щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів (реєстр. № 2020) найближчим часом планується до попереднього розгляду у Верховній Раді України – у комітетах з питань науки і освіти та за питань культури і духовності.
    
    Звернення підписали керівники Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Об'єднань євангельських християн – баптистів, Церкви Християн Віри Євангельської України, Української Християнської Євангельської Церкви, Об'єднання іудейських релігійних організацій України, Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня та Української Лютеранської Церкви.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати