Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Новий проект "Розвиток громадянського суспільства в Україні"

16 жовтня, 2006 р.

    *** Координатор проектів ОБСЄ в Україні розпочав проект "Розвиток громадянського суспільства в Україні", який фінансується Королівством Данії.
    
    10 жовтня в приміщенні агентства «Інтерфакс» відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю проекту «Розвиток громадянського суспільства в Україні». У прес-конференції взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Уффе Балслев, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Джеймс Шумейкер, представник МЗС Данії Малене Хедлюнд та голова відділу з питань демократизації Координатора проектів ОБСЄ в Україні Мортен Енберг.
    
    Цей проект, із загальним бюджетом понад два мільйони євро, здійснюватиметься Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії. Мета проекту - подальший розвиток та посилення громадянського суспільства в Україні, відповідно до запиту української влади на її шляху подальшого посилення практики демократичного управління.
    
    "Громадянське суспільство яке ефективно функціонує є наріжним каменем демократії," - сказав Посол Данії в Україні Уффе Балслев. – Дуже важливо, щоб громадянське суспільство та влада могли спілкуватися та працювати разом. Зміцнюючи громадянське суспільство ми допомагаємо громадянам вступати у діалог із владою".
    
    Прес-конференції передувала зустріч Координаційної ради - керівного органу проекту - яку очолює представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні за участі представників МЗС Данії, БДІПЛ ОБСЄ, Делегації Європейської Комісії в Україні та представників української влади.
    
    Результати цієї зустрічі були оприлюднені журналістам. За словами Координатора проектів ОБСЄ в Україні Посла Джеймса Шумейкера, було визначено п’ять областей, в яких буде здійснюватися проект протягом 2006-2007 років, а саме: Львівська, Хмельницька, Кіровоградська, Херсонська та Луганська області. В цих областях проект зосередиться на трьох основних видах діяльності: надання мікро-грантів для організацій громадянського суспільства (ОГС), проведення досліджень та розробка відповідної документації, а також залучення міжнародних експертів до процесів становлення громадянського суспільства в Україні. Під час зустрічі Координаційної ради були затверджені виконавчі ОГС, які будуть здійснювати управління мікро-грантами в регіонах: Комітет виборців України, Творчий центр «Counterpart» та Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” (ІСАР “Єднання”).
    
    «Відбір як областей, так і ОГС, що адмініструватимуть мікро-гранти, здійснювався за результатами дослідження, яке містило опитування НГО в усіх областях України, а також інтерв’ю та дискусії з представниками влади в усіх областях та всіх рівнів, - пояснив Мортен Енберг, голова відділу з питань демократизації Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Пан Енберг подякував представникам української влади, в першу чергу Секретаріату Кабінету міністрів Україні та Міністерству юстиції України за їх активну участь в розробці проекту.
    
    Посол Данії Уффе Балслев зазначив, що Данія планує збільшити допомогу Україні, аби підтримати її намагання стати сучасною європейською державою. Якщо в 2004-2007 роках буде виділено понад п’ять мільйонів євро на програми в галузі становлення громадянського суспільства, реформування ЗМІ та протидії торгівлі людьми, то в майбутньому цю допомогу планується збільшити ще на 13 мільйонів євро.
    
    
    Джерело : Офіційний веб-сайт Координатора проектів ОБСЄ в Україні


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати