Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Постановка проблеми та пошук відповідей щодо співпраці України та НАТО

17 жовтня, 2006 р.

    *** 13 жовтня відбулася міжнародна конференція “Інтенсифікована співпраця Україна–НАТО: виклики та переваги від приєднання України до Плану дій щодо членства”. Захід проводив Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Києві та Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
    
    Під час конференції на прямому відеозв’язку про інформаційну кампанію щодо Північно-Атлантичного альянсу розповів прес-секретар НАТО Роберт Пщіл. На конференції з промовами та доповідями виступили: голова офіс-зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін, міністр оборони України Анатолій Гриценко, президент Всеукраїнської громадської організації “Демократична дія” Сергій Джердж, генеральний секретар Трансатлантичної організації Латвії Мурніекс Мартінс, віце-президент Центру проблем міжнародної безпеки та стратегічних досліджень Борис Парахонський, директор проектів Європейського інституту з питань управління ризиками, безпекою та комунікаціями (Румунія) доктор Септіміу Сасеу, в.о. директора військових програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім.
    О. Разумкова Микола Сунгуровський, директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак, експерт МЦПД з питань безпеки та оборони Данкан Хіскок, менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дмитро Шульга.
    
    На заході були також присутні: народний депутат Юрій Мірошниченко, посол США Вільям Тейлор, аташе з питань оборони Посольства Королівства Нідерландів у Києві Віллем фан Хеєребейк та інші представники посольств, міжнародних організацій, українського уряду й аналітичних центрів.
    
    На конференції прозвучали чіткі переваги для України від Плану дій щодо членства в НАТО. Так, міністр оборони України Анатолій Гриценко зазначив, що План дій щодо членства в НАТО є програмою розвитку України. У документі, зокрема, йдеться про те, як збудувати нормальну, боєздатну, максимально наближену до сучасних вимог армію – таку, яка б відповідала характеру загроз і була збалансованою з економічними можливостями держави. “І тут немає жодного політизування. План дій щодо членства в НАТО – план внутрішніх перетворень. І саме ці аргументи потрібно використовувати”, – зазначив пан Гриценко.
    
    Своєю чергою директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак зауважив, що виконання Україною Плану дій щодо членства в НАТО може відігравати важливу стимулювальну та контрольну роль.
    
    Директор проектів Європейського інституту з питань управління ризиками, безпекою та комунікаціями (Румунія) доктор Септіміу Сасеу та генеральний секретар Трансатлантичної організація Латвії Мурніекс Мартінс поділилися досвідом проведення інформаційних кампаній в їхніх країнах. Запорукою успіху інформаційно-роз’яснювальної кампанії в цих країнах стали, зокрема, фінансування кампанії урядом та активна діяльність неурядових організацій.
    
    Проведена конференція є одним із механізмів постановки проблеми та пошуку відповідей щодо співпраці України з Північно-атлантичним альянсом. МЦПД і надалі братиме участь у визначенні майбутнього порядку денного для громадських обговорень, консультацій і досліджень потреб української національної безпеки та щодо того, чи є посилена інтеґрація до НАТО способом задоволення цих потреб.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати