Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Післявиборчі оцінки і рекомендації обговорили на круглому столі

17 жовтня, 2006 р.

    Комітет виборців України та словацька громадська організація „Обчанське ОКО” провели круглий стіл „Українське виборче законодавство: післявиборча оцінка і рекомендації”, присвячений публікації спільного видання з однойменною назвою.
    
    Видання, що вийшло накладом 1 000 примірників, є результатом спільного проекту „Обчанського Ока” та КВУ, здійсненого за підтримки Slovak Aid, в ньому представлені дослідження українського виборчого законодавства і досвіду його реалізації, а також аналіз словацького досвіду законодавчого регулювання виборів.
    
    Учасники круглого столу відзначили актуальність і своєчасність видання, оскільки для того, щоб чесні та справедливі вибори стали в Україні системним явищем, українське виборче законодавство має бути вдосконалено. Зокрема, особливо актуальними є питання прийняття Виборчого Кодексу, вдосконалення системи реєстрації виборців. В світлі очікуваних дебатів відносно дійсності підписів на підтримку референдуму щодо вступу України до НАТО, набуває актуальності також питання прийняття нового закону про референдум.
    
    Заступник Голови ЦВК Марина Ставнійчук повідомила, що ЦВК та Верховна Рада активізують роботу над Виборчим Кодексом, при цьому враховуючи багато ідей, викладених в концепції виборчого кодексу, що була видана Комітетом виборців України в 2000 році.
    
    Програмний директор „Обчанського Ока” Пітер Новотний та Голова Правління КВУ Ігор Попов підняли також питання виконання Україною рекомендації місії ОБСЄ/БДІПЛ, в обговоренні якого вони брали участь на щорічній Конференції із людського виміру ОБСЄ/БДІПЛ, що відбулась на початку жовтня в Варшаві.
    
    Як зазначив Голова Правління КВУ Ігор Попов, найближчим тестом на демократичність українських виборів стане проведення виборів міських голів чотирьох обласних центрів (Кіровоград, Полтава, Черкаси, Чернігів), що відбудуться в листопаді. Вже зараз КВУ реєструє тривожні сигнали, що стосуються підготовки до проведення виборів, зокрема є занепокоєння щодо можливого зриву виборів в Чернігові та Черкасах.
    
    Як заявив І.Попов, КВУ планує звернути особливу увагу на моніторинг згаданих виборів міських голів. Крім того, П.Новотний та І.Попов повідомили про плани організації спостереження за вказаними виборами міжнародною організацією ЕНЕМО, членами якої є „Обчанське Око” та КВУ.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю