Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Закон про молодіжні та дитячі НУО не відповідав Конституції

19 жовтня, 2006 р.

    *** Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації"
    
    Законом вносяться зміни до статей Закону "Про молодіжні та дитячі громадські організації" в тій частині, які визнані Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2001 р. № 18-рп).
    
    Так, зокрема, Конституційний Суд України в своєму рішенні визнав неконституційним закріплене законом положення про монопольне право Українського національного комітету молодіжних організацій об'єднувати більшість легалізованих молодіжних та дитячих організацій і координувати увесь молодіжний рух в Україні, а також на надання цьому комітету фінансової підтримки з боку держави. Адже це, як зазначається у Рішенні Конституційного Суду, порушує конституційний принцип багатоманітності суспільного життя в країні.
    
    Даним законом передбачено, що індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років (в нині чинній редакції закону – до 28 років – УНІАН), індивідуальними членами дитячих громадських організацій – особи віком від 6 до 18 років.
    
    Крім того, законом передбачено, що колективними членами молодіжних та дитячих громадських організацій можуть бути колективи інших молодіжних та дитячих громадських організацій.
    
    Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму підготував таблицю поправок (реєстр. №0919) до другого читання.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати