Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Правозахисний рух в Україні

20 жовтня, 2006 р.

    *** 16 жовтня в приміщенні Благодійної громадської фундації імені короля Юрія відбувся круглий стіл на тему „Правозахисний рух на Україні. Роль громадських організацій”.
    
    
    Захід був організований ГО „Центр правової просвіти” (м. Калуш) та Благодійною громадською фундацією імені короля Юрія (м. Івано-Франківськ) при сприянні управління юстиції в Івано-Франківській області.
    
    На круглому столі обговорювались роль та завдання громадських організацій, які працюють у сфері правового захисту громадян. Зокрема, виконавчий директор всеукраїнської асоціації „Української Гельсінської спілки з прав людини” (м. Київ) та член Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Володимир Яворський зазначив, що розвивати правозахисний рух в Україні є дуже важливо. Саме тому «Українська Гельсінська спілка з прав людини» їздить областями України та вивчає проблеми, що стосуються порушень прав людини. Основна діяльність організації полягає у консультуванні з прав людини, захисті прав громадян, збиранні фактів порушень у цій сфері та їх аналіз.
    
    Володимир Ковальчук, перший заступник начальника Івано-Франківського обласного управління юстиції, теж висловив свою думку про актуальність теми правозахисного руху на Україні. Майже кожна людина стикається у своєму житті з порушеннями своїх прав. Найбільше скарг поступає щодо утримання ув’язнених. Причому скарги розглядаються не тільки на регіональному чи національному рівнях. Громадяни України можуть звертатись згідно Європейської конвенції з прав людини до Європейського суду з прав людини. До речі, станом на сьогодні європейським судом винесено 202 рішення на користь громадян України. Велика кількість скарг до вищої інстанції захисту прав людини свідчить про значні порушення у цій сфері в Україні.
    
    Якщо колись роль Гельсінської групи полягала у моніторингу порушень, то тепер це більше просвітницька діяльність. На думку Віктора Кімаковича, заступник міського голови Івано-Франківська, «роль громадських організацій на сьогодні полягає у популяризації прав людини серед громадськості, співпраці з владою та аналізі ситуації, що склалась і окресленні майбутніх дій».
    
    Михайло Попадин з Центру правової просвіти зазначив, що в Івано-Франківській області найбільше порушень прав людини виникає з приводу невчасного отримання заробітної плати. Також на Україні не приділяється належна увага порушенням прав дітей. Хоча в західноєвропейських країнах така проблема стоїть найпершому місці.
    
    В результаті обговорення учасники круглого столу прийшли до висновку, що правозахисний рух на Україні перебуває на стадії розвитку і є ще широке поле для діяльності. Існує багато порушень прав людей, які зумовлені як безвідповідальним ставленням держслужбовців та владних структур до громадян, керівників до своїх підлеглих, безвідповідальність самих громадян у відношенні один до одного, так і низькою освіченістю населення у сфері захисту своїх прав. Тому основну увагу потрібно приділяти популяризації прав людини, а також працювати у сфері захисту прав громадян, співпрацювати у цьому питанні з владою та допомагати населенню у вирішені проблем правового захисту.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю