Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Держава має зосередити увагу на найменш захищених верствах населення !!!

20 жовтня, 2006 р.

    САме так сказав Михайло ПАПІЄВ...
     Прес-конференція міністра праці та соціальної політики Михайла Папієва в режимі онлайн відбулася в Українському рейтинговому агентстві – УРА-інформ.
    
    Журналісти цікавилися питаннями створення недержавного пенсійного фонду для працівників бюджетної сфери, виплат при народженні дитини, збільшення зарплат для працівників бюджетної сфери, персоніфікованого обліку пенсійних внесків, захисту населення в умовах підвищення цін на житлово-комунальні послуги, тощо.
    
    Останнє, з настанням зимових холодів і початком опалювального сезону, стає найбільш актуальним. Міністр повідомив, що в Єдиному державному реєстрі сімей, які мають право на субсидії, нараховується 1 мільйон сімей. Усім їм перерахунок виплат здійснюватиметься автоматично. Прогнозується, що за нарахуванням субсидій у грудні звернуться 1,6 мільйона сімей. У проекті бюджету на наступний рік на це передбачається виділити 5,2 млрд. гривень.
    
    Міністр також заспокоїв тих, у кого виникли побоювання щодо виплати допомоги при народженні дитини. Жодних обмежень щодо цього не буде, зберігається вже узвичаєний порядок виплат.
    
    Найбільше запитань стосувалося системи пенсійного забезпечення. За словами Михайла Папієва, в нашій країні нараховується близько 20 мільйонів чоловік працездатного віку, а кількість пенсіонерів сягає понад 13,5 мільйона. А тим часом, зазначив міністр, близько 10 мільйонів українців працюють в умовах офшорних зон. Тим самим вони свідомо йдуть на те, що в них на старості років не буде пенсії ні в Україні, ні в країні перебування. Ситуація тим складніша, що державної статистики щодо осіб, які нелегально працюють за кордоном, немає. Міністр висловив припущення, що в разі, якщо в систему пенсійного забезпечення не буде внесено змін, її чекає криза. Він звернув увагу на те, що раніше було підготовлено низку законопроектів, спрямованих на вдосконалення пенсійної системи, однак упродовж останніх півтора року їх так і не розглянули у Верховній Раді. Михайло Папієв пояснив це надмірною політизацією багатьох питань соціальної політики.
    
    За словами міністра, існував дефіцит коштів, які призначаються на соціальні потреби. «Проте ми знайшли джерела для покриття цих видатків на суму 300 мільйонів гривень, - зауважив він, - а для решти виплат потрібно внести зміни в поточний бюджет, що і буде зроблено найближчим часом». Водночас уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Михайло Папієв зазначив, що є доручення Прем’єр-міністра налагодити в наступному році державне регулювання системи оплати праці таким чином, щоб значно зросла зарплата в усіх сферах економіки. Це, у свою чергу, послужить підґрунтям для запровадження другого рівня пенсійної системи у 2009 році. Ідеться, як далі уточнив міністр, про загальнообов’язкову накопичувальну систему пенсійних внесків. Передбачається, що до неї перераховуватимуть 7 відсотків коштів в складі відрахувань на загальнодержавне пенсійне страхування, зазначив міністр. Відповідно, цілий пакет законопроектів сьогодні узгоджується соціальними партнерами, якими є уряд, роботодавці і профспілки, для винесення цих документів на розгляд парламенту.
    
    
     Джерело: http://www.mlsp.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю