Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадські слухання як механізм захисту прав людини

24 жовтня, 2006 р.

    *** Україна, жовтень 2006 року. Стартував проект, спрямований підвищити вплив місцевих територіальних громад України на прийняття рішень органами державної влади та місцевими адміністраціями.
    
    На думку організаторів проекту вплив простої людини на політику держави в сфері прав людини є обмеженим. Місцеві ініціативи стосовно змін державної політики в питаннях прав людини поодинокі. Територіальні громади не закладають норми закріплені Європейською конвенцією з прав людини у свої статути.
    
    Стаття 13 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” регламентує проведення спеціальної процедури - громадських слухань. Так, “...територіальна громада має право проводити громадські слухання, зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами органів місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, ставити питання й вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, які належать до ведення місцевого самоврядування”.
    
    Проведення таких заходів є механізмом просування інтересів громадян, оскільки “...пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування”. Тобто рішення цих слухань мають легітимну силу, до яких зобов'язані прислуховуватися представники влади.
    
    Організатори проекту вважають, що використовуючи цей механізм в інтересах захисту прав людини можна сприяти просуванню та становленню такого захисту на державному рівні.
    
    Метою проекту є вироблення відповідних рекомендацій зі зміни чинного законодавства України, а також рекомендацій уряду країни щодо реформування основних правових установ держави в питаннях захисту прав та основних свобод людини через підтримку місцевих ініціатив у вигляді серії громадських слухань стосовно згаданих питань у регіонах України.
    
    У рамках проекту передбачається проведення шести громадських слухань у шести різних регіонах України. Продовженням цього передбачається проведення ряду зустрічей з представниками влади з метою лобіювання пропозицій, висловлених під час проведення громадських слухань.
    
    На другому етапі реалізації проекту передбачається видання збірки всіх резолюцій громадських слухань і поширення його серед максимального числа зацікавлених сторін, здатних вплинути на ситуацію.
    
    КОНТАКТИ
    Віктор Тарасов
    Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
    вул. Горького 57/1, 14000 Чернігів
    Тел.: +38 (0462) 625 381
    Ел. пошта: info@protection.org.ua
    Інтернет-сайт: www.protection.org.ua
    
    
    
    Джерело: http://www.civicua.org


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю