Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ухвалено нові програми з розвитку європейської освіти та молоді

27 жовтня, 2006 р.

    *** Програми, розроблені Європейською Комісією, було прийнято на засіданні Європейського Парламенту, що відбулося 25 жовтня.
    
    Уперше за історію освітньої політики Європейського Союзу було ухвалено єдину програму, що стосуватиметься питань освіти європейців від дитячого до похилого віку.
    
    Програма ціложиттєвого навчання (Lifelong Learning Programme), яка діятиме найближчі сім років (2007-2013), об’єднуватиме наявні освітні ініціативи „Сократ”, „Леонардо да Вінчі”, „Коменський”, „Еразм”, „Ґрюнтвіґ”, „Електронне навчання”. Її бюджет складатиме 7 мільярдів євро.
    
    Водночас було ухвалено нову програму розвитку молоді. Ініціатива „Молодь у дії” спрямована на поліпшення соціально-економічної інтеґрації молодих людей та їхнє активніше громадянське залучення. Вона сприятиме співпраці виробників політики з представниками молоді. Програма створить умови для ліпшої комунікації молодих європейців із однолітками з інших країн, зокрема країн-сусідів. Бюджет ініціативи складатиме 885 мільйонів євро.
    
    „Освіта та навчання є цементом, що зміцнює суспільство перед викликами економічних та демографічних змін”, - прокоментував подію Європейський Комісар у справах освіти, навчання, культури та багатомовності Ян Фіґель. Завдяки новій Програмі ціложиттєвого навчання європейці будь-якого віку „зможуть використовувати стимули нових навчальних можливостей”, - зазначив він. Завдяки ініціативі „Молодь у дії” молоді європейці отримають „можливість відігравати активну та конструктивну роль у майбутньому Європи”, - наголосив Європейський Комісар.
    
    Нові програми було розроблено Європейською Комісією. Перед розглядом у Європейському Парламенті вони були схвалені Радою Міністрів ЄС.
    
    
    Джерело : Представництво Європейської комісії в Україні


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю