Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Половина школярів Київщини страждають від приниження

27 жовтня, 2006 р.

    *** Половина опитаних школярів Київської області засвідчили, що їм доводилося терпіти приниження та знущання від ровесників. Такі результати анонімного анкетування, яке провели фахівці територіальних управлінь юстиції у 21 загальноосвітній школі регіону, навела начальник Київського облуправління юстиції Ніна Ященко.
    
    За результатами опитування, 628 з 1246 учнів зізналися, що їм доводилося терпіти приниження та знущання від ровесників. Крім того, 472 учня повідомили, що стали свідками або жертвами насилля на вулиці. Вони зазначили, що у 240 випадках насилля було фізичним, у 188 – моральним, у 44 випадках - сексуальним.
    
    Учні визнали існування морального та фізичного насильства у школі. Так, про приниження та образи вчителями школярів засвідчили 724 анонімні відповіді. А 377 школярів зізналися, що вчителі застосовують і тілесні покарання. Крім того, 677 опитаних дітей вважають, що саме вчителі дозволяють у школах ображати та принижувати.
    
    В анонімному опитуванні також низка запитань стосувалася фізичного та морального впливу на дитину у сім’ї. Наразі 407 учнів повідомили, що в їхніх родинах бувають сварки та бійки. Тілесні покарання батьки застосовують до 256 школярів, серед яких 33 дитини потерпають від цього кожного дня, 37 – через день, 46 – раз на тиждень, 59 – раз на місяць, а 81 учень потерпає від цього іноді. Серед опитаних 379 школярів зізналися в тому, що в них виникала думка про втечу з дому.
    
    Анкетування учнів у навчальних загальноосвітніх закладах України співробітники територіальних управлінь Міністерства юстиції проводять в рамках циклу уроків соціально-правового захисту дітей, започаткованого Міністром юстиції Романом Зваричем з метою недопущення повторення випадків насильства серед дітей, що сталися у чернівецькій школі №27.
    
    Прес-служба Міністерства юстиції України
    Tел. 271-16-76
    E-mail: press@minjust.gov.ua
    
    Джерело: http://www.minjust.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю