Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ХАРТІЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

29 лютого, 2004 р.

    Київ, 25 лютого 2004 року. Відбулось урочисте підписання Хартії 31 громадською організацією України з метою забезпечення громадського контролю за дотриманням органами влади регуляторних процедур та забезпечення участі громадськості в регуляторній діяльності органів влади на засадах Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
    
    Визначальною рисою Закону є утвердження всеохоплюючого принципу відкритості для громадськості будь-якої інформації, що стосується регуляторної діяльності. Відповідно до Закону і плани, і звіти повинні оприлюднюватися у ЗМІ або на офіційних сторінках регуляторних органів у мережі Інтернет.
    
    Впровадження положень Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” дасть змогу:
    - забезпечити єдність принципів державного регулювання відносин, пов’язаних із здійсненням господарської діяльності, та послідовності у їх втілення в життя;
    - збільшити реальні можливості впливу громадян, суб’єктів господарювання та їх об’єднань на регуляторну діяльність органів влади;
    - вдосконалити системи господарського та адміністративного законодавства шляхом його системного перегляду та кодифікації;
    - забезпечити стабільність нормативно-правової бази, що регулює господарську діяльність, за рахунок перенесення наголосу з творення нових норм права на відстеження наслідків дії чинних норм права.
    
    Аналітичне підґрунтя факту підписання Хартії
    В Україні відсутні законодавчі документи, які регламентували б діяльність з лобіювання підприємницьких інтересів громадськими об’єднаннями. Але саме в Законі України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (набув чинності з 15 січня 2004 року) закладено правові основи не лише для побудови механізмів реального громадського лобіювання та громадського нагляду і контролю за діяльністю органів влади, а й для структурно-функціональної консолідації та підвищення якісного рівня і суспільної ролі громадських об’єднань. Тобто, якісно вищими стануть не лише адміністративні управлінські продукти влади, а й рівень самоорганізації ділової громадськості, прискорення тенденцій ринкового саморегулювання, підвищення правосвідомості громадян та утвердження цивілізованих відносин у суспільстві, базованих на принципах права, партнерства і взаємоповаги.
    
    Тому Всеукраїнські громадські організації і вирішили об’єднатися в Комітет громадського контролю і укласти Угоду доброї волі – Хартію, яка дає можливість чітко визначити роль громадськості в процесі регуляторної політики, висунути перед органами влади конкретні вимоги щодо виконання норм Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та забезпечити постійний громадський контроль над управлінською діяльністю влади на всіх рівнях і у всіх сферах господарювання.
    
    Серед таких організацій - Конгрес ділових кіл України, Рада приватних підприємців, Аналітичний центр “Академія”, Асоціація консультаційних та експертних фірм України, Асоціація франчайзингу, Всеукраїнська ліга захисту та підтримки бізнесу, Громадське політичне об’єднання “Нова епоха”, Київська рада об’єднань підприємців, Конгрес приватних роботодавців, Всеукраїнська асоціація жінок-підприємців “Жіночий альянс”, Всеукраїнське жіноче народно-демократичне об’єднання “Дія”, Об’єднання підприємців “Ділова ініціатива”, Молодіжне об’єднання “Всеукраїнська спілка молодих підприємців та бізнесменів” тощо.
    
    Хартія є відкритим документом і приєднатися до участі в ній можуть будь-коли всі зацікавлені організації. У тексті Хартії закладено основні принципи діяльності її учасників, їх законні вимоги та правові процедури їхньої взаємодії з органами влади.
    
    Невід’ємним учасником регуляторного процесу сьогодні стають засоби масової інформації та кваліфіковані журналісти, без активної участі яких неможливо досягти прозорості і відкритості системи державного управління, забезпечити ефективний громадський контроль над діяльністю влади.
    
    Аналітичний центр “Академія”
    03062, Київ, пр-т Перемоги, 65, офіс 311
    Тел.: (044) 241 9807, 536 0977
    Факс: (044) 241 9811
    Електронна пошта: academyk@trud.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.aca.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю