Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Роль громадського сектору в політичному житті суспільства

8 листопада, 2006 р.

    *** 3 листопада відбулося засідання круглого столу з питання “Роль громадського сектору в політичному житті суспільства”. Серед учасників були представники українських громадських організацій.
    
    Зокрема серед учасників: Фундація «Відкрите суспільство», Ініціативний консорціум громадського проекту “Україна – це ми”, “Громадянська ініціатива”, Комітет з етики та гуманітарної експертизи, “Дім Свободи”, “Гора”, Інститут соціальної та політичної психології, “Тризуб” імені Степана Бандери, інші.
    
    З боку державних інститутів виступ мав спеціаліст Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Петро Манжола. Серед запрошених був присутній помічник депутата Партії Регіонів Микола Міхей.
    
    Дискусія, що розгорілася довкола питання про громадську опозицію, яскраво показала, що заявлена тема круглого столу має жваву та схвальну підтримку серед громадськості України. Учасники засідання відзначили надзвичайну актуальність та необхідність обговорення такого питання, як громадянська опозиція: її необхідність та правове “оформлення”.
    
    Аналіз законопроектів, поданий на засіданні, довів, що явище позапарламентської опозиції тільки згадується, не маючи жодних правових наслідків. Запропоновані тези викликали жваву дискусію та обговорення серед представників громадських організацій. У результаті було винесена думка, спільна для більшості, про відсутність потреби законодавчого регулювання громадської діяльності, оскільки вона не належить до політичної сфери, має бути відстороненою від політичних інтриг провладних та опозиційних партій.
    
    Представники громадської думки відзначили незрілість депутатського та чиновницького складу до конструктивного діалогу з громадськими організаціями. Особливо гострим постало питання суттєвого розриву між визначеннями парламентської опозиційної діяльності та опозиційності як явищем, що існує у будь-якому суспільстві, стосовно влади як такої.
    
    Діяльність у формі круглих столів та конференцій має має на меті залучити якомога більшу кількість громадських організацій з метою не допустити перетворення політичних партій та системи в Україні в закриті “клуби за інтересами”.
    
    Джерело : ГО "Велика Україна"


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати