Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЗВЕРНЕННЯ ГРУПИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ ДО ПРЕМ"ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ТУРГАЛУЗІ

1 березня, 2004 р.

    Прем’єр-міністру України
    ЯНУКОВИЧ В.Ф.
    
    Шановний Вікторе Федоровичу!
    Туризм у сучасному світі став однією з найпотужніших галузей економіки, яка в цілому забезпечує майже 10% робочих місць у світі, генеруючи до 12% світових надходжень у іноземній валюті. Європейським Союзом туризм визнано одним із головних рушійних факторів регіонального розвитку.
    За розрахунками, проведеними за методологією Всесвітньої туристичної організації, сукупні доходи від діяльності, пов'язаної із туризмом на Україні, в минулому році становили 22,5 млрд. гривень. Намітилась позитивна тенденція спрямування інвестицій у туристичну сферу (в середньому близько 100 млн. доларів США щорічно).
    Але в цілому величезний сукупний потенціал туристичної інфраструктури України використовується на сьогодні з недостатньою економічною ефективністю.
    Досвід країн-сусідів, зокрема Росії, Болгарії, Польщі, Угорщини, Словаччини, де центральні органи влади, що опікуються розвитком туризму, інтегровані до економічного блоку, підкреслює важливість туристичної індустрії як важливої складової національної економіки, в той час як в Україні ця галузь віднесена до гуманітарного блоку системи органів виконавчої влади. Дійсно, туризм частково виконує виховну, освітянську і благодійну функції, але основною його функцією все ж таки є саме економічна діяльність, спрямована на отримання прибутку, а з державної точки зору - на збільшення валютних надходжень, створення нових робочих місць, розвиток внутрішнього та зовнішнього ринків. Саме це і є головною причиною стримування розвитку туризму як галузі економіки та важливого чинника регіонального прогресу, що в свою чергу, протягом досить-таки значного часу не дає можливості нагального вирішення ряду проблем, основними серед яких є:
    - відсутність єдиного спеціального уповноваженого органу виконавчої влади з питань курортної діяльності, залучення інвестицій у цю галузь тощо. Саме відсутність такого органу виконавчої влади призводить до непотрібного дублювання функцій у галузі декількома органами влади;
    використання санаторно-курортних закладів та земель, на яких вони розташовані, не за призначенням;
    - відсутність скоординованої маркетингової та рекламної роботи в курортній сфері;
    Зважаючи на викладене, звертаємось до Вас щодо віднесення питань туризму до сфери економічного блоку Уряду та просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, розглянути питання щодо внесення змін до розподілу повноважень між Прем'єр-міністром України, Першим віце-прем'єр-міністром та віце-прем'єр-міністрами, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2002 р. № 1904, та покласти на Першого віце-прем'єр-мІністра України функції з організації роботи по формуванню та реалізації державної політики з питань туризму.
    Водночас просимо розглянути питання про надання Держтурадміністрації України статусу спеціально уповноваженого органу з питань діяльності курортів, зважаючи на те, що пріоритетною складовою у цій комплексній сфері мають бути саме фактори регіонального розвитку.
    Просимо підтримати.
    З повагою,
    Народні депутати України


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю