Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Служби у справах неповнолітніх будуть перейменовані у служби у справах дітей

10 листопада, 2006 р.

    *** 8 листопада Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх”.
    
    Проект закону вніс на розгляд Міністром України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.
    
    Закон унормує діяльність органів виконавчої влади щодо питань усиновлення, опіки, піклування та подолання дитячої безпритульності і бездоглядності. Також, передбачено перейменування служб у справах неповнолітніх - на служби у справах дітей. «Це буде не лише зміна назви, а зміна функцій та філософії роботи служби»,- зазначив Міністр.
    
    Окрім цього, проектом Закону передбачається:
    - закріплення за службами у справах неповнолітніх повноважень з питань усиновлення, опіки та піклування над дітьми;
    - перерозподіл профілактичних функцій щодо роботи з дітьми–правопорушниками від служб у справах неповнолітніх до кримінальної міліції у справах неповнолітніх;
    - ведення службами у справах неповнолітніх обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та дитячих містечок, ведення безпосередньо справ з опіки, піклування та усиновлення дітей.
    
    Законопроектом передбачено створення нових типів закладів соціального захисту дітей, а саме центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, соціально-реабілітаційних центрів – дитячі містечка. Нові типи закладів розраховані на перебування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, безпритульних та бездоглядних віком від 3 до 18 років.
    
    Довідка: Законом України від 13 січня 2005 № 2342 „Про забезпечення організаційно-правових умов та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” розширено функції служб у справах неповнолітніх щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Зокрема визначено, що служби у справах неповнолітніх здійснюють безпосереднє ведення справ та координують діяльність усіх зацікавлених органів державної виконавчої влади щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати