Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна отримає близько 30 млн. дол. від Глобального фонду на боротьбу з ВІЛ/СНІДом на 2007-2008 роки

10 листопада, 2006 р.

    *** 8 листопада портфоліо-менеджер Глобального фонду в країнах Східної Європи й Центральної Азії Андреас Тамберг повідомив, що Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією готовий надати Україні 29 649 187 дол. США на боротьбу зі СНІД на 2007-2008 роки.
    
    Задля підписання грантової угоди Україна має виконати три основні вимоги. Згідно із своїми зобов‘язаннями перед Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Уряд України повинен:
    • збільшити бюджетне фінансування заходів з протидії ВІЛ/СНІД;
    • відновити позику Всесвітнього банку на протидію ВІЛ/СНІД на боротьбу з ВІЛ/СНІД та туберкульозом;
    • прискорити та розширити впровадження замісної терапії для споживачів ін'єкційних наркотиків, зокрема із застосуванням метадону.
    
    «Ми говоримо про новий грант для України, ґрунтуючись на успішному виконанні зобов'язань країни в рамках першого гранту. Правління Глобального фонду схвалило заявку України, але підписання договору про виділення коштів можливо тільки при обов'язковому виконанні трьох основних умов. Ми розраховуємо протягом шести найближчих тижнів одержати письмову інформацію від Уряду України про їхнє виконання», – заявив на прес-конференції пан Тамберг.
    
    За словами пана Тамберга, у заявці на фінансування до Глобального фонду Кабінет міністрів України висловив намір виділити з державного бюджету в 2007 році понад 17 млн. доларів США на протидію епідемії ВІЛ/СНІД. В разі виконання всіх вимог переговорний процес може завершитися підписанням угоди з Глобальним фондом через півроку.
    
    У свою чергу, перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Орда завірив, що Уряд виконає всі вимоги, пов'язані з наданням коштів Глобального фонду Україні: «Ми в змозі вирішити це питання – ці вимоги будуть виконані».
    
    Андрій Клепіков, виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, заявив про те, що завдяки поточному гранту Глобального фонду сьогодні в Україні отримують антиретровірусне лікування 3 431 пацієнт, що вже вплинуло на зниження смертності від СНІД. «Якщо використати метафору світлофора, то теперішнє рішення Глобального фонду – «жовте світло» для України», – стверджує пан Клепіков. «Чи перетвориться воно на «зелене» залежатиме від того, наскільки Уряд України оперативно та рішуче виконає умови надання цього гранту. Є всього 6 тижнів, і відлік часу вже пішов».
    
    «Ми повинні розуміти, що замісна підтримуюча терапія дуже важлива для України. Впровадження програм замісної терапії у тих країнах, де епідемія була пов‘язана із вживанням ін‘єкційних наркотиків, довело, що цей підхід працює в всьому світі. Сподіваємось, що в Україні не буде затримок з пілотними проектами замісної терапії», – сказала на прес-конференції Анна Шакарішвілі, координатор Об‘єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД в Україні.
    
    «Грант Глобального фонду дає нам надію, що найближчими роками люди, які живуть з ВІЛ, будуть мати догляд, підтримку та лікування АРВ-препаратами. За цими всіма мільйонами, за цією статистикою інфікування ВІЛ стоять живі люди, які потребують нашого піклування», – заявила Ганна Ходас, директор програм Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ.
    
    Заявку України на 6-й раунд із загальним бюджетом понад 151 мільйон доларів США на п’ять років було затверджено в серпні місяці цього року Національною координаційною радою з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу на чолі з Віце-прем’єр міністром України. Першочерговий наголос в новому проекті зроблено на профілактичну роботу серед найуразливіших груп населення. Основними виконавцями програми призначено Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні та Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ.
    
    
    Джерело : Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю