Проблеми насильства в сім’ї: причини, наслідки, шляхи подолання
14 листопада, 2006 р.
*** 10 листопада у Львові відбувся круглий стіл на тему «Проблеми насильства в сім’ї: причини, наслідки, шляхи подолання», який провів Західноукраїнський центр „Жіночі перспективи”. Представники львівської громади виробили рекомендації до парламентських слухань.
Завданням круглого столу було привернення уваги широких кіл громадськості до проблеми насильства в сім’ї та вироблення рекомендацій до Парламентських слухань, що відбудуться 21 листопада 2006 року у Верховній Раді України, а також сприяння налагодженню співпраці між державними та недержавними структурами у сфері подолання проблеми насильства в сім’ї. Участь у Круглому столі взяла народний депутат ВРУ п.Катерина Левченко.
Круглий стіл пройшов в рамках реалізації проекту «Вивчення та впровадження міжнародних стандартів прав людини при вирішенні проблеми насильства в сім’ї в Україні», підтриманого Делегацією Європейської комісії в Україні.
За інформацією Департаменту громадської безпеки МВС України, у Львівській області за 8 місяців 2006 року було поставлено на облік за насильство в сім’ї 1574 особи, всього 2346 осіб перебувають на обліку. За це й же період було винесено 1129 офіційних попереджень за вчинення насильства у сім’ї.
Щомісяця в середньому 17–35 жінок зі Львова та області, які потерпають від насильства у сім’ї, звертаються до Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» за юридичною чи соціально-психологічною консультацією, з них 10-12 жінок, звертаються до Центру за скеруванням правоохоронних органів, бюро судово-медичної експертизи, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Депутат Верховної Ради України, член Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, президент міжнародного правозахисного жіночого центру «Ла Страда - Україна» Катерина Левченко у своєму виступі стосовно ролі українського законодавства у вирішенні проблеми насильства в сім’ї зазначила: «Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» регламентує діяльність та описує повноваження різних органів виконавчої влади: Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державної соціальної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування. Тому його реалізація можлива виключно в ситуації успішної взаємодії зазначених структур. На жаль, це є найслабшим місцем Закону».
Пані Катерина також представила зміни до діючого Закону України «Про попередження насильства в сім’ї». Ці зміни були жваво обговорені учасниками Круглого столу, серед яких були представники громадських організацій, правоохоронних органів, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління освіти, охорони здоров’я, відділів у справах неповнолітніх, ЗМІ.
Також учасники обговорили та прийняли пропозиції до парламентських слухань “Сучасний стан та актуальні засади у сфері попередження гендерного насильства” (21 листопада о 12 годині).
|