Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Миколаєві захищають права осіб, що працюють на випробному терміні

14 листопада, 2006 р.

    *** На прес-конференції, що відбулась 6 листопада, голова Центру соціально-економічних та політичних досліджень і технологій "Перспектива" і керівник проекту Михайло Антоненко повідомив про початок реалізації проекту "Захист трудових прав осіб, що працюють на випробному терміні в місті Миколаєві".
    
    Метою проекту, розрахованого на півроку, є проведення кампанії із запобігання порушенням трудових прав працюючих.
    
    Згідно з даним аналітичних досліджень Центру "Перспектива" у Миколаєві, як і в цілому в Україні, існує проблема масового порушення трудових прав громадян, які працюють на випробному терміні. Порушення виражаються в заниженій оплаті праці під час роботи на випробному терміні, невиплаті заробітної плати, завищенні випробного терміну, необґрунтованій відмові від прийому на роботу після закінчення випробного терміну, застосування випробного терміну у випадках, не передбачених законодавством України (наприклад, для молодих фахівців), не оформленні документально факту випробного терміну.
    
    Проблема порушення трудового законодавства широко поширена завдяки низькій правовій грамотності, відсутності коштів на оплату послуг юристів у більшої частини населення, малоефективної роботи певних державних органів влади. Як заявив Михайло Антоненко, в місті відомі галузі бізнесу, в яких дана проблема поширена дуже широко.
    
    Проектом передбачено, перш за все, організацію роботи навчально-консультаційного пункту із захисту трудових прав громадян, які працюють на випробному терміні. Основними завданнями його діяльності буде всебічна допомога із захисту порушених трудових прав.
    
    Передбачені: відкриття "гарячої" телефонної консультаційної лінії, проведення юридичних консультацій, представлення інтересів громадян в суді. Протягом реалізації проекту проводитимуться навчальні тренінги для громадян, на яких кожен зможе навчитися самостійному захисту своїх прав і отримати знання про те, як не стати жертвою непорядного працедавця.
    
    Як передбачається, основними клієнтами проекту стануть найуразливіші соціальні групи: молоді фахівці і молоді фахівці після закінчення навчальних закладів, працівники з невеликим трудовим стажем, молоді жінки та жінки-матері, представники сільського населення, які працюють в м. Миколаєві, працівники сфери громадського харчування і роздрібної торгівлі. Крім того, в Миколаєві пройде масова інформаційно-просвітницька кампанія з висвітлення діяльності навчально-консультаційного пункту. Гасло всієї кампанії: "Людина не раб, а працівник!". Міська влада також зацікавлена в реалізації проекту.
    
    У прес-конференції взяв участь Миколаївський міський голова Володимир Чайка.
    
    Телефон "гарячої" телефонної консультаційної лінії для громадян, що потребують правового захисту: 59-02-16 (лінія працює в будні і суботу з 09.00 до 18.00)
    
    Проект фінансується за рахунок коштів, наданих в рамках програми Матра КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Для успішної реалізації проекту, команда Центру сподівається також і на допомогу соціально відповідального бізнесу.
    
    Автор : Центр соціально-економічних та політичних досліджень і технологій "Перспектива"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю