Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Держмитслужба виявилася найбільшим порушником законодавства про держреєстрацію нормативно-правових актів у 2006 році

14 листопада, 2006 р.

    *** Протягом 10 місяців поточного року Державна митна служба виявилася найбільшим порушником законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів. Про це свідчать перевірки, проведені Міністерством юстиції з початку 2006 року у міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади.
    
    Як повідомляє Департамент державної реєстрації нормативних актів Мін’юсту, майже 25 відсотків від усіх нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, які, всупереч вимогам законодавства, не були зареєстровані в Міністерстві юстиції, виявлено саме в Держмитслужбі. Крім того, це відомство найчастіше вдавалося до незаконної практики встановлення правових норм листами. Понад 50 відсотків таких листів виявлено з початку 2006 року також в Держмитслужбі.
    
    Міністерство юстиції передасть інформацію щодо недотримання посадовими особами центральних органів виконавчої влади законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів до Кабінету Міністрів України. Аналіз цих актів свідчить, що вони, як правило, суперечать чинному законодавству.
    
    Загалом, з початку 2006 року Міністерством юстиції було проведено 14 перевірок — у Мінпаливенерго, Мінсім’ямолодьспорті, Мінтрансзв’язку, Мінпромполітики, МОЗ, Антимонопольному комітеті, Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, Адміністрації державної прикордонної служби, Держфінмоніторингу, Держатомрегулювання, ГоловКРУ, Укравтодорі, Держмитслужбі, Держекспортконтролі.
    
    Усього, за результатами проведених перевірок, виявлено 84 незареєстрованих актів та 20 листів, якими незаконно встановлюються правові норми.
    
    Найбільше таких актів виявлено у Держмитслужбі — 22, Мінпромполітики — 18, Мінтрансзв’язку — 9, МОЗ та Укравтодорі — по 8, Мінпаливенерго — 7, Мінсім’ямолодьспорті — 5.
    
    Незважаючи на те, що такі акти підлягають негайному скасуванню, на сьогодні залишаються не скасованими 21 наказ та 11 листів Держмитслужби, 16 наказів Мінпромполітики, по 4 накази Мінтрансзв’язку та Мінсім’ямолодьспорті.
    
    Прес-служба Міністерства юстиції України
    Tел. 271-16-76
    E-mail: press@minjust.gov.ua
    
    Джерело: http://www.minjust.gov.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати