Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Уповноважений з прав людини підтримує вимоги чорнобильців

3 березня, 2004 р.

    Як стало відомо ввечері 1 березня 2004 р., у шостому під’їзді Кабінету Міністрів України група чорнобильців розпочала голодування.
    Учасники голодування вимагають від Президента, Верховної Ради і Уряду України забезпечити належне фінансування захисту чорнобильців, встановлене Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, погашення боргів з соціальних виплат і компенсацій ліквідаторам і потерпілим, покращання фінансування лікувальних, оздоровчих закладів і забезпечення чорнобильців ліками.
    Голодуючі чорнобильці вимагають також відновлення дії державної програми житлового будівництва для інвалідів, ліквідаторів і переселенців із зон радіаційного забруднення. Серед найважливіших вимог – підвищення пенсій інвалідам і ліквідаторам, яка в багатьох випадках не дорівнює і половині встановленого законом прожиткового мінімуму.
    Голодуючі висловлюють невдоволення розподілом чорнобильської проблематики по різним міністерствам, який відбувся відповідно до закону про Держбюджет поточного року. Вони вимагають утворення Державного комітету України з питань захисту чорнобильців.
    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова висловила підтримку вимог інвалідів і ліквідаторів щодо покращання пенсійного забезпечення, погашення боргів з компенсацій, що утворилися в попередні роки, створення єдиного органу державної виконавчої влади, який відповідатиме за всі проблеми, пов’язані із захистом чорнобильців.
    За її дорученням з учасниками голодування зустрівся керівник Департаменту соціально-економічних та культурних прав громадян В. Яценко.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю