Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Головні проблеми України - ВІЛ/СНІД, корупція та ксенофобія

18 грудня, 2006 р.

    *** Комісар з прав людини Ради Європи Томас Хаммарберг вважає головними проблемами України в царині прав людини поширення ВІЛ/СНІД, корупцію системи правосуддя і прояви ксенофобії.
    
    Про це він заявив на прес-конференції 17 грудня в Києві, присвяченій підсумкам візиту комісара ЄС в Україну.
    
    Хаммарберг сказав, що відвідав Київ, Львів та Одесу, де ознайомився із ситуацією в царині дотримання прав людини.
    
    Результати даного візиту, за його словами, буде представлено в звіті комітету з прав людини РЄ в квітні наступного року. Як зазначив Хаммарберг, до даного документу також увійдуть рекомендації, які комітет розробить для України з урахуванням досвіду інших країн. Звіт буде направлено до Кабінету міністрів РЄ.
    
    Однією з основних проблем України комісар ЄС назвав захист прав ВІЛ-інфікованих. За його словами, статистичні дані про поширення ВІЛ/СНІД викликають занепокоєння у РЄ. У зв’язку з цим Хаммарберг наголосив на необхідності інтенсифікації співробітництва української влади з неурядовими організаціями, які працюють у цій сфері.
    
    Другою проблемою комісар РЄ назвав корумпованість системи правосуддя та обмеження прав ув’язнених в Україні. Він зазначив, що відвідав багато установ Міністерства внутрішніх справ, суди, установи виконання покарань.
    
    "На нашу думку, існують дуже великі проблеми, зокрема, з функціями та роллю прокуратури в Україні", - сказав Хаммарберг, додавши, що органи прокуратури в Україні здійснюють як слідство, так і функції нагляду. "Мандат, на основі якого діє прокуратура в Україні, набагато ширший, ніж у більшості країн, якщо не у всіх країнах Європи... З цією проблемою треба розбиратися радикальними методами", - заявив він.
    
    Комісар РЄ також зазначив наявність жорстокого поводження і катувань щодо ув’язнених.
    
    Хаммарберг підкреслив необхідність вирішення проблеми корумпованості судів для забезпечення довіри громадян до системи правосуддя. У той же час, за його словами, однією з причин таких проблем є недостатнє фінансування системи правосуддя.
    
    Третьою проблемою комісар РЄ назвав прояву ксенофобії. За його словами, в Україні почастішали випадки злочинів та ксенофобських висловлювань, а також знизилася терпимість до мігрантів. Хаммерберг повідомив, що зустрічався з вихідцями з Африки, котрі повідомили йому про випадки нападів на них, які не викликали відповідної реакції правоохоронних органів, а якщо вона і була, то покарання для злочинців встановлювалося "занадто м’яке". У цьому зв’язку комісар РЄ заявив про необхідність внесення змін до українського законодавства, які передбачають жорсткіше покарання за злочини, скоєні за ксенофобськими мотивах.
    
    Хаммарберг також повідомив, що відвідав поселення ромів під Одесою, де спілкувався з місцевими мешканцями, котрі повідомили йому про кількаразові випадки необґрунтованих протиправних дій щодо них з боку міліції.
    
    Джерело : Кореспондент.net


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю