Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ініціатива введення мораторію на приватизацію майна культового призначення з держвласності

18 грудня, 2006 р.

    *** 15 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності), реєстр. № 2758, автори – народні депутати О.Турчинов, О.Боднар (фракція Блоку Юлії Тимошенко).
    
    Депутати виступили з ініціативою введення мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності
    
    Як зазначено у пояснювальній записці, метою розробки зазначеного законопроекту “є захист майнових прав релігійних організацій, культові будівлі і споруди яких раніше були експропрійовані державою і підлягають поверненню ним у власність відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи”.
    
    З метою відновлення історичної справедливості та забезпечення проведення реституції раніше націоналізованого нерухомого майна колишнього культового призначення автори законопроекту пропонують Верховній Раді запровадити “мораторій на приватизацію/продаж будівель (споруд, приміщень) та їх окремих частин, які мали чи мають культове призначення, використовуються не за призначенням та знаходяться у державній чи комунальній власності”. Законопроект передбачає, що зазначене нерухоме майно може бути повернуто релігійним організаціям у власність відповідно до спеціального закону.
    
    Слід звернути увагу не те, що про необхідність запровадження такого мораторію і прийняття відповідного закону наголошували члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на зустрічах з Головою Верховної Ради України О.Морозом (20 жовтня ц.р.), керівництвом парламентських фракцій Блоку Юлії Тимошенко (24 жовтня ц.р.) та Партії регіонів (30 листопада ц.р.), а також на зустрічі з експертами Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ у Міністерстві юстиції України (18 вересня ц.р.).
    
    Матеріали законопроекту
    
    
    
    Автор : Інститут релігійної свободи


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю