Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ ПРОПОНУЮТЬ ОБРАТИ ПРАВОЗАХИСНИКА ЄВГЕНА ЗАХАРОВА - УПОВНОВАЖЕНИМ З ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ

18 січня, 2007 р.

    НИЖЧЕ МИ НАВОДИМО ЗВЕРНЕННЯ ОДНІЄЇ З ГРОМАДСЬКИХ ПРАВОЗАХИСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ФРАКЦІЙ, ЯКІ НЕ ПІДТРИМУЮТЬ КАНДИДАТУРУ Є. ЗАХАРОВА.
    А ТАКОЖ - У РОЗДІЛІ "ПУБЛІКАЦІЇ" ЧИТАЙТЕ РОЗ"ЯСНЕННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ РАДИ ЄВРОПИ ЩОДО ПРОЦЕДУРИ ОБРАННЯ ОМБУДСМЕНА.
    
    ********************
    ЗВЕРНЕННЯ
    з питання обрання Омбудсмена
    
    Конституцією України визначено, що «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава» (ст.1), «права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави» (ст.3).
    Нажаль, досягнення цих ідеалів відбувається не так швидко, як хотілося б пересчним українцям. Політичні кризи спалахують одна за однією, питання соціального захисту частіше декларуються, ніж реалізуються, а шлях до розбудови правової держави і громадянського суспільства поки що сильно тернистий та неблизький.
    І досить часто відбувається так, що органи влади, завданням яких є забезпечення правового захисту громадян та контролю законності діяльності інших державних структур, не справляються зі своїми завданнями. В результаті цього страждають, в першу чергу, пересічні українці.
     Неухильне дотримання прав людини є ознакою цивілізованої країни. Важливу роль в цьому відіграє інститут Омбудсмена, особа якого повинна мати значний досвід правозахисної діяльності, бути віддана ідеалам правозахисту та незалежна від політичних і корпоративних інтересів.
     Лише довіра та повага до Омбудсмана з боку громадськості може зробити його правозахисну діяльність ефективною та неупередженою. Присяга Омбудсмана за законом вимагає дотримання саме цих принципів.
     Більш того, ця посада має бути своєрідною "квотою" громадянського суспільства, адже саме воно і є найавторитетнішим захисником людських прав.
    
    Як представники громадськості вважаємо виваженим рішенням призначення на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини правозахисника з багаторічним досвідом, колишнього радянського дисидента, голову всеукраїнської правозахисної асоціації – Української Гельсинської спілки – Євгена Захарова.
     Євген Юхимович дуже багато зробив для створення правозахисного руху в Україні, його заслуги в цій сфері відомі не тільки в нашій країні. Його обрання на цю високу посаду стало б надихаючим прикладом прогресу як наших політичних інститутів, так і громадянського суспільства.
    Ми впевнені, що Захаров буде гідним Омбудсменом, який відстоюватиме права будь-якої людини, незалежно від політичних уподобань, не допускаючи вибірковості та несумлінності.
    
     Звертаємось до народних депутатів та керівників фракцій Верховної Ради з закликом підтримати кандидатуру Євгена Захарова на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини.
    
     Шановні народні депутати! Не змарнуйте шанс дати народу України можливість мати уважного, безстрашного, чесного і незаангажованого «громадського адвоката».
    
    Від імені членів Центру,
    
    голова правління О.В.ШАПОВАЛОВ
    
    Голові Верховної Ради України
    МОРОЗУ О.О.
    факс: (044) 254-04-28, 253-06-53
    
    
    Голові фракції Партії регіонів
    БОГАТИРЬОВІЙ Р.В.
    Факс: (044) 255-3294
    E-mail: Bohatyriova.Raisa@rada.gov.ua
    Факс: (044) 255-2197
    E-mail: fr_reg_ukr@rada.gov.ua
    
    Голові фракції Соціалістичної партії
    БОКИЮ І.С.
    Факс: (044) 253 – 8997
    E-mail: Bokyi.Ivan@rada.gov.ua
    Факс: (044) 253-9770
    E-mail: fr_spu@rada.gov.ua
    
    Голові фракції Комуністичної партії
    СИМОНЕНКО П.М.
    Факс: (044) 253-0422
    E-mail: Symonenko.Petro@rada.gov.ua
    Факс: (044)253-04-22


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати