Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Східноєвропейська програма для молодих журналістів

4 березня, 2004 р.

    У 2004 році організація "Міжнародні журналістські програми" (Іnternatіonale Journalіsten Programme - ІJP) у четвертий раз пропонує програму стипендій для країн Східної Європи. Як мінімум п'ятьом молодим журналістам із країн СНД буде надана можливість протягом двох місяців працювати в одному з німецьких СМИ стажистом. Одночасно будуть надані стипендії п'ятьом німецьким журналістам, що зможуть пройти двомісячне стажування в країнах СНД. Марион Денхофф (02.12.1909 - 11.03.2002), протягом багатьох років являвшаяся видавцем щотижневика "Цайт" ("Zeіt"), дала свою згоду на те, щоб програма ІJP для Східної Європи називалася її ім'ям. Крім того, фонд газети "Цайт" ("Zeіt"-Stіftung) виступить у ролі головного спонсора. Головна задача програми - дати можливість молодим талановитим журналістам зі СНД познайомитися з Німеччиною. Під час своєї двомісячної роботи в одній з редакцій журналісти повинні краще розібратися в політичних і економічних взаємозв'язках, що існують у цьому важливому для СНД регіоні, а також одержати представлення про культуру, спосіб життя і журналістиці в Німеччині. Але програма не закінчується через два місяці: щоб підтримувати сталі контакти, планується проводити регулярні двосторонні зустрічі. Одержати стипендію може будь-який живучий у СНД журналіст не моложе 25 і не старше 35 років і працюючий, наприклад, штатним кореспондентом або редактором; практикант або постійний вільний співробітник у газеті, на радіо або телебаченні, в інтернет-виданні. Здобувачі повинні володіти німецькою мовою на такому рівні, щоб вільно спілкуватися з німецькими колегами і могти самостійно вести інтерв'ю.
    Чим займається ІJP?
    ІJP - це організація журналістів для журналістів. Її ціль - дати молодим талановитим журналістам, що спеціалізуються переважно на міжнародній тематиці, можливість одержати додаткову кваліфікацію.
    Опис програми
    Стипендія в розмірі 3.350 євро виплачується одноразово. Ця сума не повертається і передбачає покриття витрат на переїзд, проживання і харчування в іншій країні. Очікується, що частина витрат стипендіати візьмуть на себе. Дія програми почнеться приблизно наприкінці вересня 2004 року з ознайомлювального триденного семінару в Кельні, у якому візьмуть участь стипендіати як із країн Східної Європи, так і з Німеччини. Відразу після закінчення семінару стипендіати відбувають до місця проведення стажування. Перенесення термінів стажування - виключено. Країну перебування і редакцію ЗМІ для стипендіата визначає спеціальна комісія ІJP. При цьому, по можливості, враховуються побажання самого кандидата щодо галузі журналістики, у якій він хотів би працювати. ІJP може допомогти також у пошуку житла в приймаючій країні. У програми дві мети. По-перше, стипендіати одержують можливість два місяці працювати редактором-стажистом в одній з редакцій у Німеччині або в країнах Східної Європи. По-друге, ІJP розраховує на те, що стипендіат буде висвітлювати події в країні перебування у своєму (або будь-якому іншому) виданні як закордонний кореспондент.
    
    Що повинно бути в заяві?
    Заяви повинні бути отримані не пізніше 15 квітня 2004 року. До письмової заяви додаються:
    - Обґрунтування заяви
    - Автобіографія, представлена у виді таблиці німецькою мовою (указати також номера телефону, факсу, адреса електронної пошти), і фотографія .
    - Три друкованих матеріали (не більш). Теле - і радіожурналісти повинні надіслати роздрук своїх програм. По можливості, не слід надсилати відео- і аудіокасети.
    - Характеристика з місця роботи від редактора відділу (завідувача відділом) або головного редактора. Вільні журналісти повинні надати характеристику від свого основного роботодавця. У характеристиці повинне вказуватися також, що роботодавець не заперечує проти перебування журналіста в Німеччині на час стажування.
    - Підтвердження знання німецької мови (наприклад, сертифікат язикових курсів або шкіл).
    - Можна вказати засіб масової інформації.
    
    Приймаються тільки заяви, до яких прикладені всі перераховані документи. Рішення ІJP будуть відомі приблизно в травні-червні 2004 року. Після закінчення практики стипендіат зобов'язаний надати як мінімум трьохсторінковий звіт про практику, а також копії опублікованих матеріалів.
    
    Адреса для заяв:
    "Graefіn-Doenhoff-Programm",
    c/o ІJP, Mіodrag Sorіc (Koordіnator),
    Von-Halbergstra?e 28, 53125 Bonn, Deutschland


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати