Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


У Верховній Раді зареєстровано законопроект про надання релігійним організаціям права засновувати світські навчальні заклади.

15 лютого, 2007 р.

    12 лютого 2007 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законів України” щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів, реєстр. № 3160, автори законопроекту – народні депутати В.Стретович, В.Марущенко (партія «Християнсько-Демократичний Союз», фракція «Наша Україна»), О.Боднар (фракція Блоку Юлії Тимошенко), В.Малишев (фракція Партії регіонів). Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.
    Проект Закону передбачає визнання релігійних організацій суб’єктами права заснування світських навчальних закладів різних форм і рівнів акредитації (вищих, загальних середніх, дошкільних та інших) та зрівняння їх у правах з громадськими організаціями. У пояснювальній записці зауважено, що зазначені законодавчі зміни не порушують конституційний принцип відокремлення релігійних організацій від держави, а школи – від церкви. Цей висновок підтверджує і досвід демократичних країн, де поряд з існуванням подібного принципу релігійним організаціям на законодавчому, а в деяких випадках і на конституційному, рівні дозволено засновувати світські загальні середні, вищі та інші навчальні заклади (наприклад, у Франції, Німеччині, США).
    
    Як зазначають автори законопроекту, «надання можливості релігійним організаціям створювати світські навчальні заклади, в яких поряд з викладанням навчальних дисциплін державного освітнього стандарту буде здійснюватись моральне виховання на основі релігійних цінностей, дозволить виростити в Україні не тільки освічених і свідомих, але й високоморальних і високодуховних громадян, що безумовно сприятиме духовному піднесенню і оздоровленню української нації».
    
    Нагадаємо, що про необхідність зазначених змін було наголошено у зверненнях Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) до Президента України, Прем'єр-міністра України та лідерів парламентських фракцій від 24 листопада 2006 р.
    
    
    джерело: www.risu.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю